Mavilacivert_List  - İnternet'teki  "İLK"  Adana Demirspor Taraftar Organizasyonu...

.::   Mavilacivert.Com, Haber Arşivi Sayfanın En Altında ...!  ::.

 

- Mavilacivert.Com - HABERLER / 2004  -


 

 

 

Mavilacivert.Com'dan, Adana Demirspor Altyapısına İlaç Yardımı 

(08/01/2005) Mavilacivert.Com'dan, Altyapı'ya destek sürüyor...   Daha önceleri; Formalar, Futbol topları, Diş sağlığı taraması gibi yardımlar ile  Altyapmızın yanında olan sitemiz bu kez de yaklaşık 5 Milyar TL değerindeki İlaç ve Tıbbi Malzeme yardımı ile Adana Demirspor Kulübü Altyapısına olan desteğini sürdürdü...

Saygılarımızla,
Mavilacivert.Com


Adana Demirspor moralli hazırlanıyor 
(10/01/2005) Mavi-lacivertli kulüpte aylardır para yüzü göremeyen futbolcu ve personel, Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Şaban Baş başkanlığında oluşan yeni yönetimin işbaşına gelmesiyle gülmeye başladı. Başkan Şaban Baş da, Adana Demirspor'u önce ayağı kaldırıp, sonra 2. Lig A Kategorisi'ne, ardından da Süper Lig'e taşımayı hedeflediklerini açıkladı.
      Adana Valisi M.Cahit Kıraç'ın çabası sonucu Adana Demirspor'da başkanlığı kabul eden Şaban Baş, ilk yönetim toplantısını cumartesi günü yaptıktan sonra sorunları çözmek için çalışmalarına hız verdi. Vali Kıraç'ın, diğer konularda olduğu gibi sportif alanda da çok büyük başarılara imza attığını belirten Baş, yeni yönetime Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın da destek verişinin farklı bir sevindirici nokta olduğunu belirtti.
     65 yıllık tarihe sahip Adana Demirspor'un son zamanlarda çok büyük ekonomik kriz yaşadığına dikkat çeken Baş, "İşte bu nedenle Sayın Valimiz'in girişimleri sonucu Adana Demirspor'a sağlıklı bir yönetim oluşturuldu. İşbaşına gelişimizin ertesi sabahı görev bölümü de yaparak, işlere dört elle sarıldık. Oluşturduğumuz yönetim, tarihte önemli başarılara imza atan kulübümüzü en kısa sürede ayağa kaldırıp, ilk etapta 2. Lig A Kategorisi, ardından da Süper Lige taşıyacaktır. Artık Adana Demirspor emin ellerderdir" dedi.
    Bu arada, mavi-lacivertli takımda ikinci yarı hazırlıklarını Fatih Terim Tesisleri'nde günde çift idman yaparak sürdürüyor. Teknik Direktör Nurettin Yılmaz tarafından Almanya'dan getirilen 3 gurbetçi Ecevit, Soner ve Gökhan da iki gündür idmanlara devam ediyor. İkisi Frankfurt, biri de Köln'den gelen gurbetçilerin 3. lig takımlarında forma giydikleri, hafta sonuna kadar denendikten sonra kalıp kalmayacaklarına karar verileceği öğrenildi.
    Adana Demirspor, Adana'da yapacağı hazırlık döneminde hafta sonu Ceyhanspor ya da İskenderun Demirçelikspor, Targim Kredispor, Osmaniyespor ile hazırlık maçı oynamak için görüşmelerini sürdürüyor. Adana Demirspor en ciddi hazırlık maçını ise 23 Ocak Pazar günü Mersin İdmanyurdu ile Adana'da oynayacak. Takımda sakat ve hasta yok. İdmanlara tüm futbolcular katılırken, yeni yönetimin de yaklaşan Kurban Bayramı öncesi futbolcu ve personele acil ödeme yapması bekleniyor.  Kaynak: internetspor.com

ADANA DEMİRSPOR KULÜBÜ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU

(08/01/2005
ADANA DEMİRSPOR KULÜBÜ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL YÖNETİM LİSTESİ
ONURSAL BAŞKAN: CAHİT KIRAÇ 
YÖNETİM KURULU BAŞKANI: ŞABAN BAŞ 
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ 
1- FETHİ COŞKUNTUNCEL
2- YÜCEL BAYRAM
3- HALUK GÜNERİ GÖK
4- UÇAR ERDAL
5- MAHMUT KORKMAZ
6- HADİ AKKALELİ
7- ZAFER KARA
8- İLHAN ÇETİNKAYA
9- MEHMET ABACI
10- KEMAL ASLAN
11- MUHİTTİN AKTAŞ
12- İLKER GEZERŞEN
13- NİHAT SÖZÜTEK
14- MUSTAFA USLU
15- CAHİT SINMAZ
16- NACİ HEYBELİ
17- ERTUĞRUL ASLAN
18- LEVENT TOPALOĞLU
19- FİDEL KAPLAN
20- NURİ ÇÖKTÜ
21- KEMAL AKAY BAHALI
22- EDİP GÜLNAR
23- ERCAN ATALAY
24- YÜKSEL YAVUZ 

HAYSİYET DİVANI 
1- HACI DÖNER
2- İLHAN DEMİRDAL
3- ADEM ATILGAN
4- ALİ HİKMET AYDINOĞLU
5- HALİL BAYSAL 

DENETİM KURULU
1- RECAİ KİPALEV
2- YAŞAR KARTAL
3- HALİL AKTAKAS

Sn.Şaban BAŞ başkanlığında kurulan, Adana Demirspor Yönetim Kuruluna çalışmalarında başarılar dileriz...
Mavilacivert.Com Yönetim Kurulu

Şaban Baş destek arıyor.
..

(26/12/2004
Adana Demirspor'a başkan adayı olarak gösterilen Adana Ticaret Odası Başkanı Şaban Baş, Adanalılar'ın desteği olmazsa başkanlığı kabul etmeyeceğini söyledi. Adana Valisi M. Cahit Kıraç tarafından, Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi C Grubu'nda yer alan Adana Demirspor'un "başkan adayı" olarak lanse edilen Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Şaban Baş, Adanalılar'ın desteği olmazsa başkanlığı kabul etmeyeceğini bildirdi. 
       ATO olarak bugünlerde öncelikli meselelerinin 'Teşvik Yasası'nın genişletilmesine engel olmak ve Adanalı iş adamı ve sanayicilerin haklarını korumak olduğunu belirtenen Başkan Baş, bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ı da yanlarına alarak Ankara'ya gideceklerini ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceklerini söyledi. 
       Başkan Baş, "Teşvik Yasası" konusunda Adana aleyhine bir karar çıkması halinde hiçbir iş adamından Adana Demirspor ya da Adanaspor için para istenemeyeceğini belirterek, "Adanalı sanayici, iş adamı zaten sıkıntı içinde. Teşvik Yasası'ndan zarar görürsek işler çıkmaza girer. Önce bu meseleyi halletmemiz gerek. Sonra Adana Demirspor ve Adanaspor'a yardıma çalışacağız. Sayın Valimiz, bana başkanlığı layık gördü. Kendisine güveniyoruz. Ama tek başıma birşey yapamam. Büyükşehir, Seyhan, Yüreğir Belediye Başkanları, iş adamları da bize destek vermeli. Spora Adanalı sahip çıkmaz, sahiplenmezse birşey yapamayız. Vali Bey bir toparlama çalışması yapacak. 
       Öncelikle bir toplantı yaparak kime ne vazife verilecek belirlenecek. Adanaspor'a da el atılacak. Futbolculara, SSK ve Maliye'ye ne borç var belirlenecek. Adanaspor'un TMSF'ye devri gündeme gelince bir anda borç 50 trilyona çıktı. Geçen sene 7-8 trilyondu, ne çabuk 50 trilyon oldu. Somut bir öneri olursa Adanalı oraya da sahip çıkar. Bizim derdimiz sadece Demirspor değil. Dipsiz kuyuya kimse girmez. Benim için başkanlık önemli değil. Herkes başkan olabilir" dedi. Kaynak: internetspor.com

Mavilacivert.Com, Lütfi ARIBOĞAN'ı destekliyor.
..
(26/12/2004
Adana Demirsporlu 'Met' Ahmet'in oğlu Lutfi Arıboğan babasının izinden gidip futbolcu olmadı. Ziraat mühendisliğini bitirdi ancak toprağa değil basketbola gönül verdi. Çukobirlik'te başlayan 30 yıllık basketbol yürüyüşünde yolu üniversite dolayısıyla Ankara'da DSİ'ye düştü. MİT Uzmanı Mahir Kaynak'ın kızı Deniz Ülke ile basketbol sahalarında tanıştı, evlendi. Efes Pilsen, G.Saray ve Ülker'de şampiyonluklar yaşadı, 241 kez milli olup kariyerini taçlandırdı. Formasını asıp Ülker'de yöneticilik bayrağını devraldı. 8 yıllık yöneticiliğin ardından Basketbol Federasyonu Başkanlığına adaylığını koyan Lutfi Arıboğan, 5 Ocak 2004 tarihinde Türkiye Basketbol Federasyonu 1. Olağan Genel Kurulu'nda yapılacak TBF Başkanlık seçimlerine adaylığını bu sabah Ankara’daki TBF merkez ofisine yaptığı başvuruyla resmileştirdi. "Basketbolda Pozitif Değişim” sloganıyla TBF Başkanlığına adaylığını koyan Lutfi Arıboğan, basketbol camiasıyla önümüzdeki hafta içinde Ankara, Adana ve İstanbul’da gerçekleştireceği toplantılarla bir araya gelecek. 
Arıboğan, başkan olarak görevlendirildiği takdirde yürüteceği projelerini paylaşacağı gecelere basketbola emek veren, sporcu, antrenör, idareci, yönetici ve basın mensuplarını davet etti.
Lutfi Arıboğan'ın programı şöyle:
ANKARA: 27 Aralık 2004/ MNG Şehir Kulübü /17:00 
ADANA: 28 Aralık 2004 /Seyhan Oteli Koza Salonu / 15:00 
İSTANBUL: 29 Aralık 2004/ Dedeman Oteli Pınar Salonu /17:00  (kaynak:turkbasket.com)

Zija Svrakic 'ten (Ziya YILDIZ)  mesaj geldi..
( 22/11/2004
) Adanademirspor'dan ayrılalı çok uzun zaman geçti. Adana' da yasadıklarım hafızamda hep güzel hatıralar olarak kaldı kalbimde ise sıcak duygular bıraktı...Ben Adana'yı MEMLEKETiM olarak kabul ediyorum. Yasal olarak Türk vadandaşlıgına Adana'dayken geçtim.
Adanademirspor Türkiye de oynadıgım ilk takımdı.. Doğdugum ülkede , Sarajevo Futbol kulubü bana ne anlam ıfade ediyorsa Türkiye'de de Adanademirspor bana aynı anlamı ifade ediyor..Bu iki kulubün kalbimdeki yeri diger oynadıgım bütün takımlardan çok ama çok farklı ve kutsaldır.
Adanademirspor'dan ayrıldıgım günden beri Adanademirspor'u takip ediyorum Bugünlerde bile 2.lig B kategorisinden A kategorisine çıkmak için zorlandıgını görmek beni kahrediyor.
Umarım Adanademirspor için yapabilecegim birşeyler vardır.
Adanademirspor futbolcularına, hocalarına, yönetim kuruluna, taraftarlara ,Adana lı hemsehrilerime, is adamlarına Adanademirspor'un finansal problemini çözmeye yardımcı olmaya çalışan herkese bol şanslar dilerim.
Eski takım arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Benim en iyi arkadaşım Tekin (Mali) ve Ur(amica) ya özel olarak stay cool diyor ve  tekrar görüşünceye kadar kendilerine iyi bakmalarını istiyorum..

Saygılarımla

UEFA lisanslı Teknik Direktör
Ziya YILDIZ
Zija Svrakic


Adana Demirspor Taraftarları Yürüyüş Yaptı.
(05/11/2004)Adana Demirspor Taraftar Derneği üyeleri, Adana Demirspor'a destek için yürüyüş yaptı..
Uğur Mumcu Meydanı'nda toplanan taraftar derneği üyeleri ve aileleri, pankart ve bayrak açıp sloganlar atarak, Adana halkına takıma destek olması için çağrıda bulundular. Dernek Başkanı Ercan Kurgun, yaptığı konuşmada, takıma kalıcı mali destek istediklerinde yanlış anlaşıldıklarını ifade ederek, ''Birçok ilçedeki takımların bile otoparkları, benzin istasyonları varken Adana Demirspor'un hiçbir sabit gelir kaynağı olmadığı gibi destekçisi de yok. Milletvekilleri ve belediye başkanlarımıza takıma sahip çıkmaları için sesleniyoruz'' dedi. Adana Demirspor Basın Sözcüsü Savaş Çokduygulu da Adana'nın havasını teneffüs eden herkesin takıma sahip çıkması gerektiğini söyledi. Kaynak : Ajansspor 


Geçici olarak Başkanımız Degişti..
(03/11/2004) Adana Demirspor'da başkanlık koltuğu bir ay süreyle değişti. Başkan Tuncer Tatlıdede işlerinin yoğun olduğunu ileri sürünce yeni başkan Mehmet Abacı oldu. Camiada Tatlıdede'nin geriye dönmeyeceği konuşuluyor. Futbolculara da 4 haftadır yemek çıkarılmadığı öğrenildi.  Kaynak : Pasfotomaç

A.Demirspor'da beraberlik hakeme bağlandı..
(01/11/2004) Siirtspor ile 1-1 berabere kalan Adana Demirspor, puan kaybını hakemlere bağladı..
Adana Demirspor Teknik Direktörü Nurettin Yılmaz, karşılaşmanın hakemi Berkant Mercanlı'nın, İlhan'ın ceza sahası içinde düşürülmesinde sessiz kaldığını savundu. Hakemlerin maçlarına ön yargılı çıktığını iddia eden Yılmaz, ''Siirtspor karşısında her iki yarıda da gol fırsatları yakaladık. Hakemin yanlı düdüğü, biraz da beceriksizlik sonucu bir puana razı olduk'' dedi. Yılmaz, bu hafta yapacakları Cizrespor maçına sakat ve cezalı oyuncular nedeniyle eksik gideceklerini belirterek, ''Kart cezalısı Fatih, forma giyemeyecek. Mustafa Diliçıkık, Tuncay, Dursun, Ercan ve Kamil'in sakatlıkları sürüyor. Bunları maça yetiştirmeye çalışıyoruz'' diye konuştu.  Kaynak : Ajansspor 

A.Demirspor'da Bayrak Kampanyası
(26/10/2004) Adana Demirspor'da, bayrak asma kampanyası başlatıldı..
Asbaşkan K.Şenbayrak, düzenlediği basın toplantısında, sahalarında yapacakları Siirtspor maçının çok önemli olduğunu belirterek, Adana halkını, kulübün bayrağını asmaya davet etti. Şenbayrak, Erzurumspor maçında galibiyeti kaçırdıklarını hatırlatarak, şöyle devam etti: ''Bu maçı aldığımız takdirde, 19 puana çıkarak, Siirtspor'u bir puan geride bırakacağız. Maçtaki başarımız, kulübe olan desteği de artıracaktır. Bu zorlu dönemeçte Adanalı futbolseverlerin takımı motive etmesi için bayrak asma kampanyası başlattık. İlk etapta esnafa dağıtılmak üzere 2 bin bayrak hazırlattık. Özellikle Seyhan ve Büyükşehir Belediyeleri takımımıza destek olmalıdır. Adanalılar, yalnızca bayrak asarak değil, bir paket sigara parasına alacakları biletle tribünlerden de takımlarına sahip çıksınlar.''
Kaynak : Ajansspor 

Nurettin Yilmaz "Gol Atamıyoruz"
(25/10/2004) Adana Demirspor'da, teknik direktör Nurettin Yılmaz, ''Golsüz berabere bitirdiğimiz Erzurumspor maçında özellikle 2. yarıda kontrolü elimize geçirdik ancak gol atamadık'' dedi..
Yılmaz, hedef takım olduklarını, tüm rakiplerinin kendilerine karşı sert ve hırçın oynadığını ifade ederek, şunları söyledi: ''Şampiyonluğun en yakın adayı olduğumuz için tüm rakiplerimiz bize karşı tüm gücünü ortaya koyuyor. Hakemler de bizim maçlarımıza ön yargılı çıkıyorlar. Erzurumspor maçında, haksız penaltı yanında hakemler sürekli olarak futbolcularımızı düdük ve kartlarıyla sindirdiler. Bu şartlar altında bir puana razı olmak durumunda kaldık. Hafta sonu sahamızda yapacağımız Siirtspor maçını kazanarak bunu telafi edeceğiz.''
Golcü oyuncu Şenol'un cezasının bittiğini belirten Yılmaz, ''Ameliyat olan Ercan, Siirtspor maçında forma giyemeyecek. Tedavisi süren Mustafa Diliçıkık'ı da maça yetiştireceğiz'' diye konuştu. Kaynak : Ajansspor 

Adana'nın özüne dönmesi Gerekli..
(22/10/2004) Adana Demirspor'da yönetici ve futbolcular, Adana Valisi Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret etti.. Kıraç, ''30 kişilik takımda 8 tane Adanalı var. Bu sayıyı artırmak gerekir'' dedi..
Ziyarette, Vali Kıraç, Adana Demirspor'un başarılı olması için öncelikle özüne dönmesi gerektiğini belirterek, ''30 kişilik takımda 8 tane Adanalı var. Bu sayıyı artırmak gerekir'' dedi.
Kıraç, şöyle konuştu:
''Adana Demirspor, iyi oyunculardan kurulu deneyimli bir ekip. Üst üste aldığı galibiyetler de bunu kanıtlıyor. Öncelikle altyapıdan yetişen sporcuya yer verilmeli. Ekonomik sıkıntı yaşanmaması için kalıcı kaynak lazım. Bazı projeleri kısa zamanda hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Adana Demirspor'un, bu sezon A Kategorisi'ne yeniden çıkacağını umuyorum. Aslında Adana'ya Birinci Süper Lig'de mücadele eden bir takım şart.''
Bu arada, Adana Demirspor kafilesi, Vali Kıraç'ı ziyaretinin ardından, Mustafa Diliçıkık ve Ercan'dan yoksun olarak Erzurum'a gitti. Kaynak : Ajansspor

A.Demirspor oyundan memnun.. 
(18/10/2004) Osmaniyespor'u sahasında 1-0 yenen Adana Demirspor'da hem sergilenen futbolun hem de alınan galibiyetin sevinci yaşanıyor.. Teknik Direktör Nurettin Yılmaz, Osmaniyespor karşısında çok iyi futbol sergilediklerini, özellikle ikinci yarı rakiplerine baskı yaparak çok sayıda gol pozisyonuna girdiklerini söyledi. Karşılaşmanın son 15 dakikasında tempoları düşünce geriye çekildiklerini belirten Yılmaz, şunları kaydetti: ''Karşılaşma sırasında hava oldukça sıcaktı. Sıcak havaya karşın futbolcuların sergilediği performanstan ve oynadıkları futboldan memnunum. Olumsuzluklara rağmen 3 puan almamızdan dolayı sevinçliyiz.'' Yılmaz, hafta sonu deplasmanda yapacakları Erzurumspor maçından puanla dönmek istediklerini ifade ederek, ''Rakibimizden puan alarak yolumuza devam edip ligin ilk yarısına kadar yarıştan kopmayacağız. Ligin ikinci yarısına da en iyi şekilde hazırlanıp mutlu sona ulaşacağız'' dedi. Nurettin Yılmaz, Şenol'un kart cezalısı olduğunu, Mustafa Diliçıkık, Arman ve Kadir'in ise sakatlıklarının sürdüğünü sözlerine ekledi.  Kaynak: Ajansspor.Com

Türkiye Kupası'nda ilk tur heyecanı !!!
 
(15/10/2004) Türkiye Kupası'nda ilk tur heyecanı 
Türkiye Kupası 1. Kademe maçlarının kuraları çekildi. Ankara'da yapılan kura çekiminde 2004-2005 sezonu eşleşmeleri belli oldu. Kuraya, geçen sene Süper Lig'e veda eden 3 takım, 2. Lig (A) Kategorisi takımları ile 2. Lig (B) Kategorisi'nde 3 grupta ilk 4 sırayı alan 12 takım yer aladı. Toplam 33 takım arasındaki ilk tur maçlarında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor "bay" kaldı.

Tek maçlı eleminasyon sistemine göre 27 Ekim Çarşamba günü yapılacak karşılaşmalarda, eşleşmeler şöyle oluştu:
Büyükşehir Belediyespor-Fatih Karagümrük
Sarıyer-Kartalspor
Bursaspor-Sakaryaspor
Kocaelispor-Çanakkale Dardanelspor 
Vestel Manisaspor-Karşıyaka
Altay-İzmirspor
Bucaspor-Göztepe 
Uşakspor-Nazilli Belediyespor
Kardemir Karabükspor-Yimpaş Yozgatspor 
Türk Telekomspor-Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor
Sivasspor-Kayserispor
Kayseri Erciyesspor-Orduspor
Mersin İdmanyurdu-Adana Demirspor
Antalyaspor-Adanaspor 
Hatayspor-Mardinspor
Adıyamanspor-Elazığspor
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor (Bay)

Galip gelen takımın tur atlayacağı 1. kademe maçlarında, normal sürenin berabere bitmesi halinde 15'er dakikalık uzatmaya gidelecek. Uzatma süresinde de beraberlik bozulmazsa kazanan takım, seri penaltı atışları sonucunda belirlenecek.   Kaynak: Hurriyetim.Com

Paşa Hüseyin'in durumu kritik !!!
 
(01/10/2004) Bir dönem, Adana Demirspor'a damgasını vurmuş, eski futbolcularımızdan Paşa Hüseyin 'in durumu maalesefki kötü... Aldığımız habere göre amansız bir hastalığa yakalanan Paşa Hüseyin'e bugün Ankara'da ikinci ameliyatı yapılacak... Kendisine Acil Şifalar diler, başta Ailesi olmak üzere tüm sevenlerine geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.  Saygılarımızla   Mavilacivert.Com Yönetim Kurulu
Yılmaz: "Kadromuz yeterli..." 

(30/09/2004) Adana Demirspor'da, göreve yeni başlayan teknik direktör Nurettin Yılmaz, kadrolarının yeterli olduğunu, sahalarında yapacakları Erzincanspor maçında galibiyet hedeflediklerini söyledi.. Nurettin Yılmaz, gruplarında zayıf rakip bulunmadığını, bu nedenle içeride ve dışarıda kazanmak için temkinli davranacaklarını belirterek, ''Kadromuz yeterli. Oyuncularıma güveniyor ve özellikle sahamızda maç kaybetmeyi asla düşünmüyoruz'' dedi. Sakat oyuncuların fazla olması nedeniyle kadro kurmakta zorlandığını belirten Yılmaz, şunları söyledi:
''Takıma gelirken tüm futbolcular hakkında gerekli bilgileri topladım. Takıma ve gruba yabancı değilim. Benden önce görev yapan Teknik Direktör İbrahim Uzunca'nın da takımı tanımam konusunda büyük desteği oldu. Hafta sonu sahamızda karşılaşacağımız Erzincanspor'u yakından araştırdık. Onları yenecek güçteyiz. Özellikle sahamızda maç kaybetmeyi asla düşünmüyoruz. Seyirci faktörünü en iyi şekilde değerlendireceğiz. Sporcuların tamamı iyi niyetli ve hırslı. Aldığımız bayrağı en iyi şekilde taşıyacağız ve yakalanan çıkışı sürdüreceğiz.'' Sakat olan Şenol'un Erzincanspor karşısında forma giyemeyeceğini belirten Yılmaz, ''Antrenörlük yaşamımda sakat oyuncuları hiçbir zaman mazeret göstermedim. Onların yerine oynayacak alternatif futbolcularımız var'' diye konuştu.  Kaynak: Ajansspor.Com
Uzunca Yılmaz'a başarı diledi.. 

(28/09/2004) Adana Demirspor'un bir süre önce istifa eden eski teknik direktörü İbrahim Uzunca, görevine yeni başlayan teknik direktör Nurettin Yılmaz'ı ziyaret ederek başarılar diledi.. Uzunca, ziyaret sırasında, Nurettin Yılmaz'ın kulübe başarılı hizmetler vereceğine inandığını belirterek, ''Kendisine güveniyor ve başarılı olacağına inanıyorum'' dedi. Takımla ilgili bilgileri yeni teknik direktöre vereceğini anlatan Uzunca, ''Her zaman kulübümün yanındayım'' diye konuştu. Takımın her geçen iyi olacağını ve iyi yerlere geleceğini ifade eden Uzunca, bu konuda futbolculara ve yönetime inandığını söyledi. Nurettin Yılmaz da Uzunca'nın dürüst, işine sadık ve bilgili bir insan olduğunu belirterek, ''Gönül isterdi ki görevinde devam etseydi. Uzunca'nın bu özelliklerine kimse bir şey 
diyemez. İstediği yere de geleceğine inanıyorum. Takımla ilgili olarak kendisinden bilgi alacağım'' dedi. Yılmaz, Adana Demirspor'un kaliteli bir takım olduğunu ve her karşılaşmaya galibiyet parolası ile çıkacaklarını söyledi. Kaynak: Ajansspor.Com
A.Demirspor'da Yılmaz devri başladı!.. 
(27/09/2004) Adana Demirspor'da, Teknik Direktör İbrahim Uzunca'dan boşalan göreve Nurettin Yılmaz getirildi.. Yılmaz, "Verilen şansı en iyi şekilde değerlendireceğim'' dedi.. Adana Demirspor Asbaşkanı Kenan Şenbayrak ile Mali Sekreter Mahmut Korkmaz, kulüp binasında düzenledikleri toplantıda, yeni göreve getirilen Nurettin Yılmaz'ın takıma yararlı olacağına inandıklarını belirttiler. Nurettin Yılmaz'ın yardımcı antrenörlüğünü Tekin İncebaldır ile Ersin Aydınalp'in yapacağını belirten Şenbayrak, şunları söyledi: ''Adana Demirspor'un daha iyi konumda olması için elimizdeki tüm olanakları seferber edeceğiz. Yılmaz'a yönetim kurulu olarak tam destek vereceğiz. Hocamızın bilgisi ve deneyimine güveniyoruz. Hafta sonu sahamızda yapacağımız Erzincanspor maçını taraftar desteğiyle kazanarak tırmanışımızı sürdüreceğiz.'' Nurettin Yılmaz da kendisine güvene layık olacağını belirterek, ''Almanya'da Köln Spor Akademisi'ni tamamladım. Türkiye'de çeşitli kulüplerde görev aldım. En son Çaykur Rizespor'da Yılmaz Vural'ın yardımcı antrenörlüğünü yaptım. Adana Demirspor'da yabancılık çekmeyeceğim. Verilen şansı en iyi şekilde değerlendireceğim'' diye konuştu. Daha sonra, kulüp yöneticileri Nurettin Yılmaz ile bir yıllık sözleşme imzaladılar. Kaynak: Ajansspor.Com
Adana Demirspor'da büyük sevinç! ... 
(27/09/2004) Deplasmanda Kahramanmaraşspor'u 1-0 yenen Adana Demirspor'da büyük sevinç yaşanıyor.. İşte Teknik Sorumlu Tekin İncebaldır'ın açıklamaları..  Adana Demirspor Teknik Sorumlusu Tekin İncebaldır, sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyen Aydoğan, Volkan ve Ercan'ın eksikliklerine rağmen kazandıklarını belirterek, ''Farklı galibiyeti kaçırdık'' dedi. Kahramanmaraşspor'un gruplarının en güçlü takımlarından biri olduğunu ifade eden İncebaldır, şunları söyledi: ''Maçtan önce çok anlamlı bir toplantı yaptık. Tüm sporculara mutlak maçı kazanmamız gerektiğini bir kez daha anlattık. Herkes verilen görevi en iyi şekilde yerine getirdi. Maçın 3-4 farklı galibiyetle bitmesi gerekirdi. Ne var ki kazandığımız penaltı golüyle 3 puanı aldık. Bu önemli galibiyet bizi kendimize 
getirecek. Bundan sonra kendi sahamızda ve deplasmanda tüm maçlarımızı kazanmak için sahaya çıkacağız. Yöneticilerin bize gösterdikleri sabır ve desteğe layık olacağız.'' Murat Yüksel ile Volkan'ın dizinden ameliyat olacaklarını ifade eden İncebaldır, ''Sakatlıklardan dolayı maçlara ideal kadromuzla çıkamıyoruz. Her hafta kadronun değişmesi de bizi üzüyor. Ancak sakatların yerine oynayan tüm sporcularım da verilen görevi yapıyorlar'' diye konuştu. Kaynak: Ajansspor.Com
Demirspor'da 5 eksik..

(21/09/2004) Deplasmanda Kahramanmaraşspor ile karşılaşacak olan Adana Demirspor, sakatların yoğunluğundan yakınıyor.. Teknik sorumlu Tekin İncebaldır, "5 oyuncumuzdan yoksun çıkacağımız maçta işimizin zor olduğunu biliyoruz" dedi.. Tekin İncebaldır, geçen hafta yenildikleri Şanlıurfaspor maçında sakatlanan Murat, Aydoğan, Ercan, Tuncay ve Volkan'ın Kahramanmaraşspor maçında oynamalarının tehlikeye girdiğini söyledi. Teknik direktör İbrahim Uzunca'nın istifa etmesi ve farklı skorlu yenilginin sporcuların moralini olumsuz etkilediğini belirten İncebaldır, şunları kaydetti: ''Çalışmalarımızı program içine sürdürüyoruz. Sakat oyuncularımızın fazla olması bizi sıkıntıya düşürüyor. Kahramanmaraşspor maçına ideal kadromuzla çıkamayacağız. 5 oyuncumuzdan yoksun çıkacağımız maçta işimizin zor olduğunu biliyoruz. Ancak, rakibimize rahat da teslim olmayacağız. Sporcularla sürekli toplantılar yapıyoruz. Onları gelişmelerden uzaklaştırarak toparlamaya çalışıyoruz. Dileğimiz hafta sonuna kadar sakat futbolculardan bazılarının düzelmesidir.'' Kaynak: Ajansspor.Com

İbrahim UZUNCA'dan  BASIN TOPLANTISI... 
(20/09/2004) Uzunca, düzenlediği basın toplantısında, yönetim ve taraftarların başarı için büyük çaba harcadığını, futbolcuların da buna inandığını, ancak takımda bazı düşünceleri oturtamadığı için görevinden ayrılmaya karar verdiğini açıkladı. Uzunca, alınan başarısızlıklardan dolayı üzgün olduğunu, bundan sonra da takımı desteklemeye ve yardımcı olmaya devam edeceğini kaydetti. Başarısız gidişi fark ettiği an takımdan ayrılmaya karar verdiğini bildiren Uzunca, şöyle devam etti: ''Taraftarlar ve yönetim bu takım için elinden geleni yaparak, müthiş bir destek verdi. Bizler de takımı en iyi yere getirmeye çalıştık. Ancak bazı olaylar istediğimiz gibi gitmedi. Real Madrid'i şampiyon yapan Bosque de Beşiktaş gibi köklü bir kulüpte başarı sağlayamıyor. Olaylar üst üste kötü gittiğinde valizi hazır olan hep teknik direktörlerdir. Başarısızlıklardaki bütün sorumluluğu üzerime alıyorum ve takımdan ayrılıyorum. Ancak Adanalı biri olarak takıma destek vermeye devam edeceğim.'' Takımı, teknik direktör yardımcısı Tekin İncebaldır'ın çalıştıracağı, kaleci antrenörü Ersin Aydınalp'in de görevine devam ettiği bildirildi. Kaynak: Ajansspor.Com

Tek.Dir. İbrahim UZUNCA, İSTİFA ETTİ..

(19/09/2004) Adana Demirspor Teknik Direktörü İbrahim UZUNCA'nın, yeni sezonda üstüste alınan kötü sonuçlara  bugünkü Şanlıurfaspor mağlubiyeti de eklenince bu karşılaşma sonrasında istifasını yönetime sunduğu ve bu istifanın yönetimce kabul edildiği bildirildi.*** Adana Demirspor Kulübü Basın Sözcüsü Savaş Çokduygulu, başkan Tuncer Tatlıdede ve yöneticilerin tüm olanakları seferber etmelerine karşın takımın başarısız olduğunu, bu nedenle teknik direktör İbrahim Uzuncanın istifasını kabul ettiklerini söyledi. Kan değişikliğinin yararlı olacağına inandığını belirten Çokduygulu, takımı geçici olarak antrenör Tekin İncebaldırın çalıştıracağını belirterek, Özellikle Adana dışından deneyimli bazı antrenörlerle görüşmelerimiz sürüyor. Grubumdaki takımları yakından tanıyan, takımda otorite kuracak iyi bir antrenörle en yakın zamanda anlaşacağımızı umuyorum diye konuştu. Bu arada görevinden istifa eden teknik direktör İbrahim Uzuncanın, yarın saat 11.00de kulüp binasında basın toplantısı düzenleyeceği bildirildi.***  Mavilacivert.Com

Uzunca'dan, taraftara çağrı..

(16/09/2004) Hafta sonu sahasında Şanlıurfaspor'u konuk edecek olan Adana Demirspor'da, hazırlıkların yoğun şekilde sürdüğü bildirildi.. Teknik direktör İbrahim Uzunca, "Bu maçta seyircimize de büyük görev düşüyor. Onların desteğiyle sevinen taraf olacağız" dedi. İbrahim Uzunca, bugün Fatih Terim Spor Tesisleri'nde genç takımla yaptıkları özel maçta tüm futbolcuların gayretli görünmeleri ve gol atmayı düşünmelerinin kendisini gelecek için umutlandırdığını söyledi. Sahalarında maç kaybetmeyi düşünmediklerini belirten Uzunca, şunları kaydetti: ''Sahamızda karşılaşacağımız Şanlıurfaspor'u şayet yenemezsek, deplasmanda kazandığımız Hatayspor galibiyetinin hiçbir anlamı kalmaz. Rakibimizi tanıyoruz. Bireysel ve takım olarak üstünüz. Sporcularımızın performansları bizi mutlu ediyor. Dileğimiz, bunu Şanlıurfaspor'u yenerek kanıtlamaktır. Antrenmanlarımızı gole ve kazanmaya yönelik yapıyoruz. Bu maçta seyircimize de büyük görev düşüyor. Onların desteğiyle sevinen taraf olacağız.'' Uzunca, Şenol ile Volkan'ın tedavisinin sürdüğünü belirterek, ''Her iki oyuncuya da ihtiyacım var. Maç saatine kadar iyileşeceklerini umuyorum'' dedi. 
Kaynak: Ajansspor.Com
Bogdan Tanjevic in eseri... 
(17/09/2004) Basketbol Milli Takımı Genel Menajeri Doğan Hakyemez,  Genç oyuncuların önünü tıkamışız. Ancak Tanjevic, ligde oynamayan gençlere şans verip, onları oynattı  diye konuştu. AVRUPA Basketbol Şampiyonası Elemeleri E Grubu nda oynadığı 3 maçta da yenilgi yüzü görmeden liderliğini sürdüren Milli Takımımız da genç oyuncuların performansı parmak ısırtıyor. Genç oyunculara sürekli şans verip, onları Türk basketboluna kazandıran antrenör Bogdan Tanjevic e övgüler yağdıran genel menajer Doğan Hakyemez,  Gençlerin başarısı, Tanjevic in eseridir. Bugüne kadar bunların yapılmaması suçu, ben dahil hepimizin  diye konuştu. İbrahim Kutluay ın NBA den gelen transfer önerisiyle kafasının karışık olduğunu belirten, Hakyemez,  Genç oyuncuların önünü tıkamışız. Geçmişte sadece bunu kendi yetiştirdiği oyuncuları oynatan Aydın Örs yapmıştı. O da başka takımlarda oynamayanlara şans tanımazdı. İbrahim ile görüşerek Bosna Hersek maçının önemini anlattım. Herhalde kendisi bugün (dün) NBA takımıyla sözleşme imzalayacak ve kafa olarak da rahatlayacak  dedi Kaynak: Hurriyet Gazetesi
ATO'dan A.Demirspor'a destek... 
(15/09/2004) Adana Ticaret Odası organizasyonunda gerçekleştirilecek Çukurova Sanayi ve Ticaret Fuarı otoparkının işletmesi, bir protokolle Adana Demirspor'a tahsis edildi.. Adana Ticaret Odası Başkanı Şaban Baş, protokol törenindeki konuşmasında, 100. Yıl Mahallesi'nde, 2-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarın otoparkının Adana Demirspor'a kaynak sağlaması için tahsis edildiğini söyledi. Adana Demirspor'un kaynak sıkıntısını çözmeye çalıştıklarını belirten Baş, şunları söyledi: ''Geçmişi başarılarla dolu tarihi Adana Demirspor'a destek olacağımızın sözünü vermiştik. Şimdi bunu yerine getiriyoruz. Her araçtan 1 milyon lira ücret alınacak. 8 gün içinde binlerce aracın fuara giriş-çıkış yapacağını umuyoruz. Adana Demirspor, buradan sağlayacağı gelirle düzlüğe çıkacaktır. Gelecek yıllarda da Demirspor'a gerekli katkı ve desteği sağlayacağız. Dileğimiz, diğer kurum ve kuruluşların da aynı hassasiyeti göstermesi ve takımın Birinci Süper Lig'e çıkmasının sağlanmasıdır.'' 
Kaynak: Ajansspor.Com
Demirspor'da, ilk galibiyet sevinci.. 
(13/09/2004) Deplasmanda Hatayspor'u 1 - 0 mağlup eden Adana Demirspor'da yüzler gülüyor.. Teknik direktör İbrahim Uzunca, "İlk galibiyeti aldığımız için mutluyuz. Bu moralle tırmanışa geçeceğiz" dedi.. İbrahim Uzunca, Hatayspor karşısında oyunun genelinde iyi futbol sergilediklerini belirterek, ''Hatay'da başlattığımız kıvılcımla tırmanışa geçeceğiz'' dedi.Maç boyunca oyun disiplininden uzaklaşmadıklarını ifade eden Uzunca, şunları söyledi:''Hatayspor maçını mutlaka kazanmamız gerekiyordu. Şenol ve Tuncay'ı sakat oldukları halde oynatmak zorunda kaldık. Tüm oyuncularımız kazanmak için tüm güçlerini ortaya koydular. Her 2 yarıda da sayısız gol fırsatı yakaladık. Son vuruşlarda beceriksiz davrandığımız için golü son dakikada bulduk. Ligde ilk galibiyeti aldığımız için mutluyuz. Bize böyle anlamlı bir galibiyet gerekiyordu. Hatay'da başlattığımız kıvılcımla tırmanışa geçeceğiz.'' Bu hafta sahalarında yapacakları Şanlıurfaspor maçının hazırlıklarına başladıklarını kaydeden Uzunca, sakatlığı süren Dursun dışında eksikleri bulunmadığını sözlerine ekledi.
Kaynak: Ajansspor.Com
Ad.Demirspor'a, Psikolog Desteği.. (08/09/2004) 2 haftadır maç kazanamayan Adana Demirspor'da, futbolculara psikolog desteği sağlandığı bildirildi.. Psikolg Dr. Füsün Ersoy'un, sporcularla birebir konuşarak onları maç hazırladığı belirtildi..
Teknik direktör İbrahim Uzunca, iyi bir ekip olduklarını, ancak sporcular üzerindeki yoğun baskıdan dolayı maç kazanamadıklarını belirterek, ''Bu nedenle Dr.Füsun Ersoy'dan destek istedik. Ekip çalışmasına inanıyoruz. Sporcularla birebir konuşarak onları maça hazırlıyoruz'' dedi.
Sporcuları olumsuz ortamdan uzaklaştırmak için hafta sonunda yapacakları Hatayspor karşılaşmasına bugün gideceklerini ve İskenderun'da kampa gireceklerini belirten Uzunca, şunları söyledi:
''Üstüste 2 maç kaybedince büyük tepki aldık. Elbette bu durumdan memnun değiliz. Ancak sporcularımız ellerinden geleni yapıyor. Sporcular üzerindeki yönetici, taraftar ve medya baskısını bir türlü aşamadık. Bu nedenle psikolog Ersoy'dan destek almaya başladık. Bunun yararına inanıyoruz.''
Hatayspor maçını hiçbir mazerete sığınmadan kazanmaları gerektiğini ifade eden Uzunca, ''Böylelikle kendimizi affettireceğiz'' dedi.
Batman Petrolspor maçında sakatlanan Şenol ile Tuncay'ın da kadroya alındığını belirten Uzunca, ''Her iki futbolcuya da ihtiyacım var. Sanıyorum maç gününe kadar düzelirler'' diye konuştu..
Kaynak: Ajansspor.Com

Ad.Demirspor Dertli..
(07/09/2004)Adana Demirspor yöneticileri, yaşanılan olumsuzluklardan kurtulmak için hafta sonunda deplasmanda yapacakları Hatayspor karşılaşmasına sporcuları yarın götüreceklerini bildirdiler..

Kulüp futbol şubesi sorumlusu Erden Arat ile mali sekreter Mahmut Korkmaz, düzenledikleri basın toplantısında, yönetim kurulu olarak görevlerini yaptıklarını, ancak takımın kazanamadığını ve futbolcuların yakın zamanda toparlanacaklarına inandığını söylediler.
Teknik kadro ve sporcularla toplantılar yaptıklarını ve artık yenilgiye tahammüllerinin kalmadığını belirten Erden Arat, şunları kaydetti:
''Beklenmedik 2 yenilgi aldık. Ancak gerekli önlemleri alıyoruz. Hafta sonunda deplasmanda yapacağımız Hatayspor maçını çok önemsiyoruz. Sporcuları dedikodu ve olumsuz ortamdan kurtarmak için yarın sabahtan itibaren İskenderun'da kampa alacağız. Maddi açıdan güç durumdayız. Amatör takımlarda antrenörlük yapanlar bile bizim antrenörümüzden daha çok para alıyor. Yönetim kurulu, antrenörümüz İbrahim Uzunca ile devam etme kararı aldı. Hatayspor'u yenerek çıkışa geçeceğiz.''
Arat, İskenderun kampı ve Hatayspor deplasmanı giderlerini kulüp başkanı Tuncer Tatlıdede'nin babası Mahmut Tatlıdede'nin karşılayacağını da sözlerine ekledi.
Kaynak: Ajansspor.Com

Demirspor moralmen çöktü.. (06/09/2004)2.Lig B Kategorisi C Grubu takımlarından Adana Demirspor'da, Kilis'de yapılan ve 2-0 yitirilen Batman Petrolspor maçının ardından kimsenin ağzını bıçak açmıyor..
Adana Demirspor Kulübü Basın Sözcüsü Savaş Çokduygulu, ligin ilk maçında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne 3-0, geçen hafta da Batman Petrolspor'a 2-0 yenilmenin şokunu yaşadıklarını, yönetim kurulunun çözüm için radikal kararlar aldığını söyledi.
Yöneticilerin başta transfer konusu olmak üzere takımın tüm ihtiyaçlarını en iyi biçimde giderdiklerini belirten Çokduygulu, şunları kaydetti:
''Ligde 2. yenilgimizi aldık. Batman Petrolspor karşısında çok kötü futbol sergiledik. Yönetim kurulu, 2 yenilginin ardından radikal kararlar aldı.
Teknik direktörümüz İbrahim Uzunca ile devam etme kararı aldık. Ancak teknik kadrodan rapor istedik. Bazı futbolcuların dikkatini çekeceğiz. Özellikle Batman Petrolspor maçında kazanacak futbolu oynayamadık. Kaldı ki rakibimiz çok iyi bir ekip değildi. Ancak kazanan takım her zaman iyi takımdır. Keşke biz de kötü oynayıp kazansaydık. Çok üzüntülüyüz.'' .
Kaynak: Ajansspor.Com

A.Demirspor'da hedef galibiyet... 
(01/09/2004) İkinci Lig B Kategorisi C Grubu'nda mücadele eden Adana Demirspor, hafta sonu Batman Petrolspor ile cezası nedeniyle Kilis'te yapacağı maçtan galibiyet hedefliyor... Adana Demirspor Teknik Direktörü İbrahim Uzunca, geçen hafta deplasmanda farklı yenildikleri Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçını unuttuklarını, yoğun bir tempoyla Batman Petrolspor maçına hazırlandıklarını söyledi. Farklı yenilgiden dolayı moralleri bozulan sporcuları toparlamaya çalıştıklarını belirten Uzunca, şunları kaydetti: ''Lige kötü başladık. Farklı yenilginin şokunu üzerimizden atmaya çalışıyoruz. Batman Petrolspor maçından kesin galibiyet hedefliyoruz. Bu maçı kaybedersek kendimize gelemeyiz. Yönetici, taraftar ve bize güvenenlere mahcubuz. Bunu en yakın zamanda telafi edeceğiz. Sporcularla toplantı yaptık. Hepsi Batman Petrolspor maçını kazanmak için söz verdi.'' Yarın Birinci Amatör Küme takımlarından Havuzlubahçe'nin sezon açılışı için özel maç yapacaklarını belirten Uzunca, sakatlığı süren Kamil'in Batman Petrolspor maçında forma giyemeyeceğini sözlerine ekledi. Kaynak: Ajansspor.Com
A.Demirspor sıkıntılı...
(30/08/2004) İkinci Futbol Ligi B Kategorisi C Grubu'nda deplasmanda Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a 3-0 yenilen Adana Demirspor'da, lige farklı mağlubiyetle başlamanın sıkıntısı yaşanıyor... Teknik direktörü İbrahim Uzunca, beklenmedik bir yenilgi aldıklarını ve şoka uğradıklarını belirterek, ''Kazanacak futbolu oynamadık. Bu yenilgiden gerekli dersleri çıkartacağız'' dedi. Erken yedikleri golden sonra futbolcuların gereksiz panik yaşadıklarını belirten Uzunca, şunları söyledi: ''Maç saatine kadar her şey yolundaydı. Sporculardaki hırs ve istek beni umutlandırıyordu. Ancak, sahaya çıkınca tüm futbolcularda heyecan ve panik başladı. Bir de gol yiyince daha çok bocalamaya başladılar. İkinci yarıda da rahat goller yiyerek sahadan farklı yenilgiyle ayrıldık. Gerçekten büyük üzüntü içindeyiz. Bu yenilgiden gerekli dersleri çıkartacağız. Bize inanan ve istediğimiz tüm futbolcuları transfer edilmesini sağlayan yöneticilere mahcubuz. Ayrıca, Gaziantep'e kadar gelerek bize destek veren taraftara şükran borçluyuz. Bu maçı bir kaza olarak değerlendiriyoruz. Hafta sonu sahamızda yapacağımız Batman Petrolspor maçını kazanarak kendimizi affettireceğiz.'' Uzunca, hasta olduğu için Gaziantep'e götürülmeyen Ercan'ın, bu haftaki kadroda yerini alacağını da sözlerine ekledi. Kaynak: Ajansspor.Com
Gaziantep'te olay var !
(30/08/2004) Gaziantep'te yapılan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi-Adana Demirspor karşılaşması olaylı geçti.. İki ekip taraftarları arasındaki gerginlik nedeniyle ev sahibi taraftarlar stadı boşalttı... Yaşanan gerginlik nedeniyle, evsahibi takımın taraftarları, maç bitiminden 15 dakika önce stadı terketti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin 3-0'lık üstünlüğüyle sona eren karşılaşmada zaman zaman Gaziantep Büyükşehir Belediyesi taraftarlarıyla takımlarına destek olmak için Adana'dan gelen taraftarlar arasında sözlü tartışmalar yaşandı. Zaman zaman Adana Demirspor taraftarları arasında da gerginlik yaşanması üzerine stat çevresinde jandarmanın aldığı güvenlik önlemleri artırıldı. Gaziantep Valisi Lütfullah Bilgin ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in de izlediği maçın bitimine 15 dakika kala taraftarlar arasında istenmeyen olayların yaşanmasının önüne geçmek amacıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi taraftarları yöneticilerin uyarısıyla stattan ayrıldı. Maçın bitiminde taşkınlığını artıran Adana Demirspor taraftarlarının araçlarına binerken bu kez kendi aralarında kavga ettikleri gözlendi. Anında müdahele eden jandarma, kavganın büyümesini önledi. Sakinleştirilen Adana Demirspor taraftarlarının bulunduğu otobüs ve minübüsler jandarma eşliğinde kent çıkışına dek götürüldü. Kaynak: Ajansspor.Com
ARNO ' dan Mesaj Geldi....

All the best in the next football season for \"Mavi Simsekler\" from your ex-goalkeeper Senad Arnautovic ARNO. Also, best regards for Ibrahim Uzunca, Tekin, Ugur Tokmakoglu, Demirspor suppotrers and all my friends in Adana. I can not forget three years i play for Demirspor. SENE SEVIYORUM ADANA. Herkese selam soyliyorum.
ARNO

Demirspor, Antep'e Puan için gitti...
(28/08/2004) Pazar günü deplasmanda Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacak olan Adana Demirspor, kendi otobüsüyle Gaziantep'e gitti.. Teknik direktör İbrahim Uzunca, "Gaziantep'ten puanla dönmemiz sürpriz olmaz" dedi.. İbrahim Uzunca, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un, grubun en güçlü ekiplerinden birisi olduğunu, ancak rakiplerinden çekinmediklerini belirterek, ''Deplasman korkusu yaşamadan puanla dönmeyi arzuluyoruz'' dedi.Takımda hasta olan Ercan'ın dışında eksikleri bulunmadığını belirten Uzunca, şunları söyledi:''Düşündüğümüz transferleri yaptık. Şu anda hiçbir mazeretimiz kalmadı. Rakibimizin yaptığı özel maçları izleterek gerekli bilgileri edindik. Hem oyun sistemlerine hem de golcü futbolcularına gerekli önlemi alacağız. Bizim Gaziantep'ten puanla dönmemiz sürpriz olmaz.''Uzunca, taraftarlarının 8 otobüs ile deplasmana geleceğini, bunun da olumlu sonuçlarını göreceklerine inandığını sözlerine ekledi. Kaynak: Ajansspor.Com
DIGITURK' ten İHTAR...
(28/08/2004) Özet olarak : KONU: Müvekkil DIGITURK ile herhangi bir anlaşma yapmaksızın www.kebabman.tv www.mavilacivert.com web sayfasında tüm yayın hakları DIGITURK e ait Türkiye Profesyonel 1. Süper Ligi karşılaşmaları görüntülerinin, Lig Tv ve/veya başkaca televizyon kanallarından alıntı yapılarak (bilgisayar görüntü formatları şeklinde avi. mpeg. vb... ) gösteriminin derhal durdurulması, görüntü datalarının ilgili web sayfasından kaldırılması aksi halde kanuni yollara başvurulacağının ihtarından ibarettir. (Geçmişe yönelik talep haklarımız saklıdır )  şeklinde,  Ekte sunulan TRABZON ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ (2004/124 D.İş) kanalı ile yapılmış tespite ilişkin, 10.06.2004 tarihli bilirkişi raporunda belirtilen web siteleri arasında YER ALMAMAMIZA karşın, sitemiz Mavilacivert.Com , Digital Platform iletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından NOTER kanalı ile  İHTAR edilmiştir, kamuoyuna SAYGI ile DUYURURUZ...  ( Mavilacivert.Com Yönetim Kurulu
2004-2005 SEZON AÇILIŞI
...
- Sezon Açılışı Resimleri:     <01> - <02> - <03> -<04> - <05> - <06> - <07> - <08> - <09> - <10> -<11>
(25/08/2004) İkinci Futbol Ligi B Kategorisi takımlarından Adana Demirspor, yeni sezonu terönle açtı.. Törende futbolcuların taraftara tanıtılmasının ardından kurban kesildi... Adana Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde 5 Ocak Stadı'nda düzenlenen törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından, yeni yöneticiler ve futbolcular, taraftarlara tek tek tanıtıldı. Törende konuşan kulüp başkanı Tuncer Tatlıdede, Adana Demirspor'un İkinci Lig'e yakışmadığını belirterek şunları söyledi: ''Adanalılar'ın desteğiyle tarihi kulübü marka yapacağız. Mevcut kadromuzu güçlü transferlerle takviye ettik. Kadromuzun yeterli olduğuna inanıyoruz. Hedefimiz önce (A) Kategorisi, ardından da Birinci Süper Lig'e yükselmektir. Bize destek veren vali Kemal Önal, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ve AK Parti Adana İl Başkanı Abdullah Doğru'ya teşekkür ederiz.'' Daha sonra kesilen kurbanın kanından yönetici ve futbolcular alınlarına sürdüler. Adana Demirspor, 2 takım halinde gösteri maçı yaptı.  Kaynak: Ajansspor.Com
Zonguldakspor maçı tamamlanamadı...
(20/08/2004) Dün Zonguldaksporun sezon açılışında 1-0 öne geçtiğimiz karşılaşmayı 2-1 kaybettik. Takımımız maçtan sonra Adanaya hareket etti. Sabah saatlerinde Adana'da olmaları bekleniyor. Maçın 75. dakikasında karşılaşma devam ederken Zonguldaksporlu futbolculardan birisi bizim futbolcularımızdan stoper DURSUN a kafa atınca saha karışmış ve karşılaşma tekrar oynanmamış. Nereye gidiyor bu futbol????  Alpaslan Kuşvuran - Mavilacivert.Com
A.Demirspor, pilot takımını bildirdi... 
(19/08/2004) Adana Demirspor Kulübü Futbol Şubesi Sorumlusu Erden Arat, Ceyhanspor'u pilot takım olarak belirlediklerini ve 2 takım arasında futbolcu değişimi yapacaklarını söyledi.. Üçüncü Lig 1. Grup'ta mücadele edecek Ceyhanspor'un kulüp Başkanı Mustafa Aydar ve yöneticilerle görüşen Erden Arat, Ceyhanspor'u kardeş takım ilan ettiklerini söyledi. Bolu'nun Gerede ilçesinde yaptıkları kampın bugün Zonguldakspor ile yapacakları sezon açılış maçının ardından sona ereceğini ifade eden Arat, sözlerini şöyle tamamladı: ''İyi bir takım hazırladık. Teknik direktör İbrahim Uzunca'nın isteği doğrultusunda stoper olarak Göztepe'den Fatih Develi, forvet olarak da Kocaelispor'dan Kadir Yılmaz'ı renklerimize bağladık. 24 Ağustos Salı günü 5 Ocak Stadı'nda kendi aramızda yapacağımız gösteri maçıyla taraftarlarımızın ilk kez karşısına çıkacağız.''  Kaynak: Ajansspor.Com
Demirspor sezondan umutlu.. 
(18/08/2004) Adana Demirspor'un teknik direktörü İbrahim Uzunca, futbolcuların performansının istenilen seviyeye ulaştığını, verilen forma mücadelesinin yöneticileri umutlandırdığını söyledi.. Uzunca, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara Demirspor ile yapılan hazırlık maçını kazanarak moral bulduklarını, 19 Ağustos Perşembe günü de Zonguldakspor'un sezon açılışına katılacaklarını belirtti. Uzunca, hazırlık maçlarında oyuncuları tek tek deneme fırsatı bulduğunu, böylece futbolcular arasında tatlı bir forma rekabetinin doğduğunu vurguladı. Formanın 'aslanın ağzında' olduğunu ifade eden Uzunca, ''Futbolcuların performansı istenilen seviyeye ulaştı, onların forma mücadelesi bizi çok umutlandırıyor'' dedi. Uzunca, son transferlerden Fatih Dereli ile Kadir Yılmaz'ın henüz istenilen seviyeye ulaşmadığını da sözlerine ekledi. -MADDİ DESTEK İÇİN BİLET SATIŞLARI SÜRÜYOR- Öte yandan, Adana Demirspor yöneticileri, kulübe maddi destek sağlamak için bilet satışlarını sürdürüyor. Futbol şube sorumlusu Erden Arat ve basın sözcüsü Savaş Çokduygulu, Mavi Sürmeli Oteli yöneticilerinden Levent Özveren'i makamında ziyaret ederek, kulübe maddi destek olması yönünde talepte bulundular. Arat, Adana Demirspor'un eski başarılı günlerine dönebilmesi için işadamları ve sanayicilerin destek vermesi gerektiğini söyledi. Fenerbahçe'nin kendi logoları bulunan malzemelerden elde ettikleri maddi desteği örnek gösteren Arat, ''Takım önce kulüp sıfatını tam olarak taşımalı. Fenerbahçe, Alex'in forma satışından trilyonlarca lira kar etmeyi hedefliyor. Bizler ise taraftarımızdan maça gelip desteklemelerini, işadamlarından ise maddi yardımda bulunmalarını istiyoruz. Ancak kayıtsız kalınıyor'' dedi. Kaynak: Ajansspor.Com
DURAK'tan 100 Milyar yardım... 
(17/08/2004) Adana Büyükşehir Bld.Bşk. Aytaç Durak, Adana Demirspor'a 100 milyar lira yardımda bulundu.. Basın sözcüsü Çokduygulu, yazılı açıklamasında, kulübün yaşatılması için kentteki herkesin taşın altına elini koyduğunu söyledi.. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Durak'ın yıllardan beri kulübe yardımlarda bulunduğunu hatırlatan Çokduygulu, şunları kaydetti: ''Geçtiğimiz günlerde yediemin deposundaki kulüp otobüsünün tekrar alımı konusunda da destek olmuştu. Sıkıntılı süreçten geçilirken, bir jest daha yapıp 100 milyar lira katkıda bulundu. Yardımın 50 milyar liralık ilk dilimini aldık. Kalan miktar ise önümüzdeki günlerde kulübe aktarılacak.'' Çokduygulu, kombine biletlerin satışlarının sürdüğünü belirterek, kentteki her kesimden kulübe destek beklediklerini bildirdi. Kaynak: Ajansspor.Com
Uzunca: Adana Demirspor, ligin sürpriz ve en disiplinli takımı olacaktır... 
(17/08/2004) Adana Demirspor Teknik Direktörü İbrahim Uzunca, düşündükleri futbolcuları renklerine bağladıklarını ve başarılı olmak zorunda olduklarını söyledi...  İbrahim Uzunca, hazırlık kampında eksikliğini hissettikleri stoper mevkisine Göztepe'den Fatih Dereli ile Kocaelispor'dan Kadir Yılmaz'ı transfer ederek güçlendiklerini belirterek, ''Her iki oyuncunun referansı iyi. Eksiklerimiz giderildiği için mutluyuz'' dedi. Hazırlık maçlarında tüm futbolculara şans verdiğini belirten Uzunca, şunları kaydetti: ''Pozantı kampının ardından şimdi 2. etap için Gerede'de bulunuyoruz. Eksiklerimizi ve aksadığımız yönleri görmek için burada hazırlık maçlarına ağırlık vereceğiz. Yeni transferlerimiz Kadir ve Fatih'i özel çalışmalara alarak antrenman eksikliklerini gidereceğiz. Yöneticilerin tüm isteklerimize olumlu yanıt vermelerini bizi gelecek için umutlandırıyor. Şu anda transferi kapattık sayılır. Belki bazı önemli mevkilere bütçemize uygun alternatif oyuncular düşünebiliriz. Adana Demirspor, ligin sürpriz ve en disiplinli takımı olacaktır.'' Uzunca, 17 Ağustos Salı günü Ankara Demirspor ile hazırlık maçı yapacaklarını belirterek, ''19 Ağustos Perşembe günü Zonguldakspor'un sezon açılışını katılarak özel maç yapacağız ve sonra da Adana'ya dönerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz'' diye konuştu.  Kaynak: Ajansspor.Com
Uzunca, gözdağı verdi... 
(12/08/2004) Yeni sezon hazırlıklarını Bolu'nun Gerede ilçesinde sürdüren Adana Demirspor'da teknik direktör İbrahim Uzunca, 36 kişilik kamp kadrosunun 26'ya düşeceğini belirterek, "Formalar garanti değil" dedi.. Teknik Direktör İbrahim Uzunca, çok çalışan, ayrıca arkadaşlık, uyum, dayanışma, kulüp ve forma sevgisi taşıyan, paylaşmaya önem veren sporculara forma giydireceğini söyledi. Bolu Gerede'deki hazırlık kampının uyum içinde ve yararlı geçtiğini belirten Uzunca, şunları kaydetti: ''Futbolcuların tamamı kamp süresince antrenman ve özel maçlarda hayli istekli göründüler. Zaman daralıyor. Kadromuzu 26'ya düşürmek zorundayız. Eksikliğini hissettiğimiz stoper ve santrfor alarak transferi kapatacağız.'' Gerede kampında 8 özel maç yapmayı hedeflediklerini belirten Uzunca, Nasuh, Günal, Ercan, Kamil ve Murat Özdemir'in hafif sakatlıkları bulunduğunu, tedavilerinin sürdüğünü sözlerine ekledi.  Kaynak: Ajansspor.Com
Adana Demirspor, Zonguldak ile karşılaşacak.....
(11/09/2004) Adana Demirspor, Zonguldakspor ile özel maç yapacak.. Adana Demirspor Teknik Direktörü İbrahim Uzunca, Gerede kampında tüm oyunculara şans verdiğini belirterek "Son durum hakkında bilgi sahibi olacağım" dedi.. Adana Demirspor Teknik Direktörü İbrahim Uzunca, Gerede kampında dün İzmirspor ile yapılan özel karşılaşmada tüm sporculara şans verdiğini ve takımda forma kavgasının başladığını belirterek, ''İzmirspor ile yaptığımız ve 3-2 kaybettiğimiz özel maçta, tüm sporcuların kazanma isteği ve gol atmayı düşünmeleri beni gelecek için umutlandırdı'' dedi. Gerede kampında özel maçlara ağırlık verdiklerini belirten Uzunca, şunları söyledi: ''Takımda iyi futbol kadar, arkadaşlık ve kulüp sevgisini de geliştirdik. Şu ana kadar sporcuların hem antrenman hem de özel maçlardaki performansından memnunum. Yarın Zonguldakspor ile özel maç yapacağız. Ayrıca, 4 hazırlık maçı daha düşünüyoruz. 19 Ağustos Perşembe günü Zonguldakspor'un sezon açılışına katılacağız. Takımdaki eksikleri her geçen gün daha net görüyorum. Bir stoper ile forvet alarak transferi kapatacağız.''   Kaynak: Ajansspor.Com
Adana Demirspor çok yoğun...
(09/08/2004) Adana Demirspor, ilk hazırlık maçını Salı günü, Ünyespor ile yapacak.. Teknik Direktör İbrahim Uzunca, yaptığı açıklamada, Gerede'de başladıkları kamp çalışmalarının yoğun şekilde sürdüğünü belirtti.. Uzunca, şunları söyledi: ''Kampın ilk gününde tek antrenmanla çalışmalara başladık ve taktik-teknik konularına ağırlık verdik. Hazırlık maçları ve kamp çalışmalarıyla eksiklerimizi tamamlayıp sezona iyi bir başlangıç yapacağız. Takıma yeni katılan Volkan ve Aydoğan, çabuk uyum sağladı. İkisinin de ilk günden iyi bir görüntü sergileyip, takıma adapte olmaları bizleri sevindirdi.'' Adana Demirspor, 10 Ağustos'ta Ünyespor, 12 Ağustos'ta Zonguldakspor, 14 Ağustos'ta Zeytinburnuspor ve 15 Ağustos'ta Çankırı Belediyespor ile hazırlık maçı yapacak. Kulüp ayrıca, 19 Ağustos Perşembe günü, Zonguldakspor'un sezon açılışına katılacak.  Kaynak: Ajansspor.Com
A. Demirspor, otobüsüne kavuştu...
(03/08/2004) Adana Demirspor, 2.5 yıl önce borcundan dolayı haciz edilen otobüsüne yeniden kavuştu.. Otobüsün geri alınmasıyla ulaşım giderlerinin azalacağı belirtildi.. Adana Demirspor Genel Kaptanı Erden Arat, Yüreğir'de bulunan Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmeleri'nde yaptığı açıklamada, 2.5 yıldır haciz nedeniyle Yediemin Deposu'nda bekletilen otobüse yeniden kavuştuklarını söyledi. Haciz işleminin kaldırılmasında Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın büyük katkısının bulunduğunu belirten Arat, şunları kaydetti: ''Otobüse yeniden kavuştuğumuz için mutluyuz. Böylece ulaşım giderleri azalacak. 2.5 yıldır kullanılmadığı için yıpranan otobüsün onarımını Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi gerçekleştirecek. 3-5 gün içinde otobüsü her şeyi tamamlanmış olarak teslim alacağız.'' Mersin İdmanyurdu ile Pozantı tesislerinde yapılması planlanan hazırlık karşılaşmasının ertelendiğini belirten Arat, ''Adana Demirspor'un üzerinde bulunan tüm pürüzlü işleri çözümlüyoruz. Kulübü çağdaş hale getirdik. Kenti bayraklarla donatacağız, üyeliği cazip hale getireceğiz'' dedi.Bu arada, Antalyaspor'un orta saha oyuncusu Aydoğan, Adana Demirspor Kulübü'ne gelerek yöneticilerle transfer görüşmesi yaptı. Kaynak: Ajansspor.Com
A.Demirspor kadroyu daraltacak...
(02/08/2004) İkinci Lig B Kategorisi takımlarından Adana Demirspor'da, teknik direktör İbrahim Uzunca, kadroyu 35 kişiden 24'e düşüreceklerini söyledi.. Uzunca Pozantı kampında kendilerine yararlı olmayacağını düşündükleri oyuncuları göndereceklerini söyledi.. İbrahim Uzunca, kalabalık grupla yapılan antrenmanın yararlı olmadığını belirterek, ''Pozantı kampının ardından, bize yararlı olamayacağına inandığımız futbolcuların diğer kulüplere transfer olmaları için gerekli kolaylığı göstereceğiz'' dedi. Kırıkkalespor'dan stoper Evrim ile orta alan oyuncusu Mehmet Yıldırım'ın da kampa katıldığını belirten Uzunca, ''Bu oyuncuların bize maddi bir ağırlığı olmayacak. Beğenirsek kalacaklar'' diye konuştu. Uzunca, Pozantı'da ilk hazırlık maçlarını 4 Ağustos Çarşamba Mersin İdmanyurdu ile yapacaklarını, daha sonra futbolculara 2 gün izin vereceklerini, 2. etap çalışmalarına ise Bolu Gerede'de hazırlık maçlarıyla sürdüreceklerini sözlerine ekledi. Kaynak: Ajansspor.Com
A.Demirspor'da, yeni sezon hazırlıkları...
(01/08/2004) İkinci Lig B Kategorisi C Grubu takımlarından Adana Demirspor'da, Pozantı kampının çok yararlı geçtiği bildirildi.. Kampı değerlendiren teknik direktör İbrahim Uzunca, "Hem tesislerden hem de sporcuların çalışmalarından memnunum" dedi.. Adana Demirspor teknik direktörü İbrahim Uzunca, yaptığı açıklamada, 15 günlük kampta tüm sporcuların hırsı, heyecanı ve antrenmanlarda istekli olmalarının kendisini gelecek için sevindirdiğini söyledi. Pozantı kampının ilk hazırlık karşılaşmasını 4 Ağustos Çarşamba günü Mersin İdmanyurdu ile yapacaklarını belirten Uzunca, şunları kaydetti: ''Hazırlık kampının ilk etabında hem tesislerden hem de sporcuların çalışmalarından memnunum. Takıma bir golcü ile stoper alırsak eksimiz kalmaz. Deneyimli oyuncular ve gençlerle iyi bir ekip olacağımıza inanıyorum. Yöneticilerin maddi ve manevi konudaki çabaları da bizleri mutlu ediyor. Dileğimiz, geçen yılkı sıkıntıları yaşamadan, (A) kategorisine yeniden yükselmektir.'' Pozantı'daki kampın 5 Ağustos Perşembe günü tamamlanacağını, sporculara 2 gün izin verileceğini belirten Uzunca, ''2. Etap kampı 8 Ağustos Pazar günü Bolu Gerede'de başlatacağız. Burada 10 hazırlık maçı yapmayı düşünüyoruz. 18 Ağustos Çarşamba günü Zonguldakspor'un sezon açılışına katılarak 2. kez hazırlık maçı yapacağız'' diye konuştu.  Kaynak: Ajansspor.Com
"MAVILACIVERT.COM" TUFAD ADANA SEMINERNDE ...
(28/07/2004)  
 Adana Seyhan Otel'de düzenlenen, TÜFAD Adana Şubesi seminerinde, sitemiz adına, Mavilacivert.Com Yön.Kur.Bşk.Sn. Alpaslan KUŞVURAN 'ın , TÜFAD Adana Bşk.Sn. Ali HOŞFİKİRER ve eski futbolcularımızdan Sn.ESER ÖZALTINDERE 'ye verdiği PLAKETLERE ait görüntüleri sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.  "Mavilacivert.Com Yönetim Kurulu"
 -- -
  ---

2004 – 2005 SEZONU TÜRKİYE PROFESYONEL 2.LİG B KATEGORİSİ GRUPLARI...
(28/07/2004)  
C GRUBU 
ADIYAMANSPOR - AKSARAYSPOR - BATMAN PETROLSPOR - CİZRESPOR - ERZİNCANSPOR - ERZURUMSPOR - GAZİANTEP B.Ş. BLD.SPOR - HATAYSPOR - KAHRAMANMARAŞSPOR - OSMANİYESPOR - SİİRTSPOR - Ş.URFA BLD. SPOR - ŞANLIURFASPOR - TARSUS İDMAN YURDU - ADANA DEMİRSPOR - KARAMANSPOR - YENİ KIRŞEHİRSPOR  Kaynak: tff.org 
A.Demirspor kontrolden geçti..
(20/07/2004)  Adana Demirspor'da futbolcular, sağlık kontrolünden geçirildi.. Basın Sözcüsü Aydın Tursun, 20 futbolcunun Adana Numune Hastanesi'nde kan tahlili, nöroloji, dahiliye, kulak-burun-boğaz ve ortopedi dallarında kontrollerden geçirildiğini bildirdi.. Futbolcuların çok sağlıklı olduğunu ifade eden Tursun, muayenelerin yarın da süreceğini, bu yıl efor testi yaptırılmayacağını kaydetti. Tursun, transfer çalışmalarının sürdüğünü, iç transferin hemen hemen tamamlandığını sözlerine ekledi.  Kaynak: Ajansspor.Com
Türkiye Profesyonel 2.Lig (B) Ktg. 2004 yılı programı
...
(19/07/2004)  TFF 'nin açıklaması doğrultusunda 2.Lig B Ktg. karşılaşmaları 28-29/Ağustos/2004 'te başlayacak ve 19/Aralık/2004 'te ilkyarısı sona erecek, 2.yarı karşılaşmaları ise 29-30/Ocak/2005 'te başlayıp 22/Mayıs/2005 'te sonra erecek. İşte, 2.Lig (B) Kategorisinin yeni takımları : Adana Demirspor, İzmirspor, Göztepe, Karaman, G.Birliği Asaşspor, Pendik, Alanya, Ünye, Oyak Reno.  (Mavilacivert.Com)

İlk kez mi küme düşüyoruz?
...
(09/07/2004)  ..Ve Adana Demirspor'da günlerdir süren belirsizlik nihayet son buldu... 
Kim başkan olacak sorusu Tuncer Tatlıdede'yle cevaplandı... Şimdi laf değil icraat zamanı... Boş yere üzülüp kahır mektubu yazmaya hiç gerek yok!.. Bir şansızlık sonucu Uluçınar küme düştü... 
İlk kez mi küme düşüyoruz?
Dün, dün de kaldı...Artık önümüze bakmalıyız... Geçmişi irdelemek kimseye fayda getirmez aksine zarar verir!.. Adana Demirspor'da yeni bir sayfa açıldı... Açılan bu sayfanın içerisinde hüzün ve sevinçde var.
Mavi Şimşeklerde Tuncer Tatlıdede, İsmail Baysal, Şakir Oral, Erden Arat, Savaş Çokduygulu, Sertaç Gökler, Fidel Kaplan, Mehmet Abacı, Kenan Şenbayrak, Fidel Kaplan, Mehmet Yalçın, Kemal Akay Bahalı, Tamer Apaydın ve Mahmut Korkmaz'dan oluşan yeni yönetimin ilk icraatı Teknik Direktör İbahim Uzunca'yla "Devam" oldu.. Bu kimilerine göre doğru, kimilerine göre yanlıştı... Yeni yönetim Uzunca'yla vefa örneği gösterdi... Uzunca, futbolculukta olduğu gibi teknik direktörlükte de parayı hiçbir zaman düşünmedi.. Yolun açık olsun Uzunca..
Yeni bir sezon yeni bir umut demektir... Haydi hayırlısı... Hamza Güngör ( Ekspres Gazetesi)
Yönetim, Uzunca'nın Raporunu Bekliyor...

(07/07/2004)  Bu sezon B Kategorisinde mücadele edecek oln Adana Demirspor Başkanı Tuncer Tatlıdede, teknik direktör İbrahim Uzunca'nın raporu doğrultusunda transfer çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.. Kulüp başkanı Tuncer Tatlıdede, imza töreninde yaptığı konuşmada, geçmişte yaşanan başarısızlıkları bir yana bırakarak, taraftar ve işadamlarının desteğiyle şampiyonluk için mücadele edeceklerini kaydetti. Transfer konusunda aceleci davranmayacaklarını ifade eden Tatlıdede, ''Teknik direktör İbrahim Uzunca'nın raporu doğrultusunda transfer görüşmeleri yapacağız'' dedi. İbrahim Uzunca ise kendisine güvenenleri mahçup etmeyeceğini, kulübü geçmişte yaşadığı başarılı dönemlere tekrar getireceğini ifade etti. Bu arada, İbrahim Uzunca'nın yardımcılıklarını yapacak Tekin İncebaldır ve Ersin Aydınalp ile de 2 yıllık sözleşme imzalandı. Kaynak: Ajansspor.Com
YENI YONETIM IBRAHIM UZUNCA VE EKIBIYLE DEVAM DEDI...
(07/07/2004)   Dünkü yönetim kurulu ile yapılan görüşmede yeniden el sıkışılan İbrahim Uzunca ile bugün(7 Temmuz 2004) kulüp binasında 14.00 da sözleşme yenilenecek, Uzunca'nın yardımcılıklarına ise yeniden Tekin İncebaldır ve Ersin Aydınalp getirildi, takımın kondüsyonerliğini ise Çukurova Üniversitesinde görevli Murat Kol un yapacağı belirtildi. Uzunca ve ekibi ise hedefin tekrar A kategorisine dönmek olduğunu, önceliğin iç transfer olduğunu, dış transferde ise hala 6-7 isimle görüşüldüğünü ifade ettiler. Bu arada sezon ortasında kulüpten ayrılan Mehmet Çolak ın ise geri dönmesi için teknik heyetin ısrarcı olduğu bildirildi... bilindiği üzere aynı mevkideki bir diğer oyuncumuz olan Mehmet Balcı geçtiğimiz hafta takımımız ile yollarını ayırmıştı..( Mavilacivert.Com )
YİNE, YENİDEN, İBRAHİM UZUNCA MI ...?
(06/07/2004) Bugün öğle saatlerinde ilk toplantısı için bir araya gelen,  YENİ, Adana Demirspor yönetimi aldığmız son duyumlara göre 2004-2005 sezonunda da İbrahim UZUNCA ile DEVAM yönünde karar almak üzere....Yapılan görev bölümünde ise:  İsmail Baysal 2.Başkan olarak açıklanırken, Genel Kaptan: Erden Arat - Kenan Şenbayrak, Muhasip Üye: Mahmut Korkmaz, Altyapı ve Amatör Branşlar: Fidel Kaplan - Kemal A. Bahalı, Tesisler Sorumlusu: Mehmet Yalçın... ( Mavilacivert.Com)

YENİ BAŞKAN: TUNCER TATLIDEDE
(01/07/2004) Bugün yapılan kongre sonrasında Adana Demirspor kulübü nihayet yeni yönetimine kavuştu işte yeni yönetim kurulu tam listesi:
Fahri Başkan:  Kemal Önal  (Adana Valisi)
Hami Başkan:  Güler Sabancı ( Sabancı Holding YK.Bşk.)
Onursal Başkan: Savaş Ay ( Gazeteci)
Haysiyet Divanı: Adem Atılgan - İlhan Demirdal - Edip Gülnar - Mustafa Aydın
Başkan: Tuncer Tatıldede
Yönetim Kurulu: Mehmet Yalçın - İsmail Baysal - Mehmet Abacı - Kemal A.Bahalı - Fidel Kaplan - Dr.Tamer Apaydın - Mahmut Korkmaz - Ali Küpeli - Şakir Oral - Sertaç Gökler - Erden Arat - Kenan Şenbayrak - Savaş Çokduygulu

 Yeni, Adana Demirspor Yönetim Kurulu 'nun camiamıza hayırlı olmasını temenni eder, yeni yönetim kurulumuza çalışmalarında başarılar dileriz.

Saygılarımızla,
MAVILACIVERT.COM

2004 Yılı haber arşivi 

2003-2004 Sezonu haber arşivi 

2003 Yılına ait haber arşivi 

2002 Yılına ait haber arşivi 

2001-2002 Sezonuna ait haber arşivi 

2001 Yılına ait haber arşivi 

2000/01 Sezonuna ait haber arşivi 

Dünyanın, " İLK "  Adana Demirspor PORTALI
Mavilacivert.Com