.::   Mavilacivert.Com, Haber Arşivi Sayfanın En Altında ...!  ::.

 

- Mavilacivert.Com - HABERLER  /2002-2003 Sezonu -Açlık Grevine 6. Günde Son Verildi..
(22/06/03) 
16.06.2003 Pazartesi günü Demirspor Kulübü önünde Şimşekler Grubuna üye 7 taraftarın saat 17.00’da kulübe hiç kimsenin destek çıkmaması ve maddi problemlerin hep gündemde olması nedeniyle başlattıkları açlık grevi dün sona erdi. Kulüp binası önünde taraftarlar ile birlikte bir açıklama yapan Şimşekler Grubu Başkanı Ercan KURGUN ve Adanademirspor Kulübü 2. Başkanı Şevki KAYA “Artık taraftarlarımızın bünyelerinde ciddi olarak bazı rahatsızlıklar başladı. Grevin 5. gününde bir taraftarımız (Murat GÖKDEMİR) rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı bizde bunun üzerine arkadaşlarla konuşarak kendilerini ikna ettik şeklinde konuştular” Açıklama yapan KURGUN “Bunca yıllık tarihe sahip kulübümüzün bu durumlara düşmesi bizleri son derece üzmektedir. Sesimizi yeterince duyurduğumuz inancındayım. Bütün Adanalıları ve Demirsporluları özellikle iş adamlarımızı göreve davet ediyorum. Bu takım sahipsiz bırakılmamalıdır. Çok sayıda taraftarımızdan destek aldık. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz. Sorunlar çözülmediği taktirde benzer şekilde eylemlerimiz daha da etkili bir şekilde artacaktır” şeklinde konuştu. Sayın KAYA ise” Başından sonuna kadar bu arkadaşlarımızın yanında olduğumu söyledim. Şimşekler Grubu elemanlarına ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bir kez daha görülmüştür ki Demirspor taraftarı özellikle kötü günde takımını yalnız bırakmamaktadır” dedi. Koşulların değişip değişmediği şeklinde bir soruya ise KAYA” Çok sayıda destek telefonu aldık. Herkes bir şeyler yapmak istediğini söyledi. Bu süre içinde başta Valimiz olmak üzere pek çok kişi bizlere gereken şeylerin yapılacağı şeklinde söz verdi. Şuan için koşullar fazla değişmemiştir ama önümüzdeki günlerde değişeceğine inanıyoruz, bu yönde sözler aldık. Özellikle Adana milletvekillerinden Sayın Tacidar SAYHAN beyin bizlere bugün itibarı ile verdiği sözler var. Demirsporun durumunu meclise taşıyacağını, Organize Sanayi Bölgesi’nden maddi olarak yardım yapacağını söyledi. Açlık grevine son verirken taraftarlarımızı iknada bu sözler çok etkili olmuştur” şeklinde konuştu. Bizlerde yöntimi tasvip etmesek de Demisporumuz için bu şekilde bir eyleme giren ŞİMŞEKLER GRUBU elemanlarına teşekkür ediyoruz. Mavilacivert.Com


Adanaspor'a CİDDİ uyarı...
(18/06/03) 
Adanaspor ile Adana Demirspor arasında stat kiralama nedeniyle çıkan gerginlik tırmanıyor.. Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyen ve A. Demirspor'u suçlayan açıklamalarda bulunan turuncu beyazlıların başkanı Çağdaş Ergin'e mavi lacivertli takımdan büyük tepki geldi..
     Adana Demirspor Kulübü Başkanı Mustafa Tuncel, yaptığı yazılı açıklamada, geçen günlerde basın toplantısı düzenleyen ve Adana Demirspor'u suçlayıcı açıklamalarda bulunan Adanaspor Kulübü Başkanı Çağdaş Ergin'e tepki göstererek, ''Daha seviyeli açıklamalarda bulunulmasını beklerdik'' dedi. 
    Adanaspor'un, yeni sezonda TSYD Kupası'nda kendileriyle oynamak istemediğini savunan Tuncel, şu açıklamayı yaptı: ''Adanaspor Başkanı Çağdaş Ergin, stat kiralamayı bahane ederek, bizlerin huzursuzluk çıkardığını iddia ediyor. Sayın Ergin, açıklama yaparken daha dikkatli ve seviyeli konuşsun. Şayet bildiği bir şey varsa açıklasın. Biz yok yere neden kavga çıkaralım. Ayrıca Çağdaş Ergin, TSYD Kupası'nı tek maç üzerinden bizimle oynamamak istemiş. elbette bu doğaldır. Çünkü, geçen yıl yedikleri 5 golden sonra oynamaktan kaçınmaları gayet normaldir.'' Kaynak: ajansspor.com
Eylem sürüyor...
(17/06/03) 
Adana Demirspor'lu tarafların geçtiğimiz gün başlattığı ilginç grev devam ediyor.. Takıma transfer yapılmadığı için açlık grevine başlayan fanatik taraftarlar halen bu eylemlerini sürdürüyor...
Adana Demirspor Başkan Vekili Şevki Kaya, yaptığı açıklamada, yaklaşık bir aydır parasal konuda zor durumda olduklarını haykırdıklarını, ancak yanıt alamadıklarını, teknik direktör ve transfer sorununu çözemediklerini söyledi. Yeni sezon için sipariş verdikleri spor malzemelerinin hazır olduğunu, ancak parasızlıktan alamadıklarını ifade eden Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü: ''Demirspor'a herkes duyarsız davranıyor. Sporcularımıza geçen yıldan borcumuz var. Bunları ödemeden yeni sezon için nasıl sözleşme imzalayacağız? Diğer kulüpler, hocasını belirledi, gerekli transferlerini tamamladı, hatta çok yakın zamanda kampa bile gidecekler. Bizler ise hiçbir şey yapamadık. Herkesten katkı bekliyoruz. Taraftarlarımızın başlattığı eylemi destekliyoruz. Kendimize bir şey istemiyoruz.'' Kaya, hazır olan spor malzemelerini almak için acilen 80 milyar liraya gereksinim olduğunu hatırlatarak, ''Adana'da bu katkıyı sağlayacak binlerce işadamı var. Hiç olmazsa ilk etapta bu sıkıntıyı çözmeliyiz'' diye konuştu.  Kaynak: ajansspor.com
Şimşekler Grubu ÖLÜM ORUCU' nda...
(16/06/03) 
Adana Demirspor'un içerisinde bulunduğu bu sahipsizlik ortamı takımımızın vefakar Şimşekler Grubu üyelerini ÖLÜM ORUCU 'na sevk etti.  Takıma hiçkimsenin sahip çıkmamasını sebep göstererek ölüm orucuna başlayan Şimşekler Grubu eylemlerini Adana Demirspor Kulüp binası önünde gerçekleştiriyorlar. Yöneticilerden Şevki Kaya 'da eyleme destek verdiğini açıklarken kendisinin ölüm orucuna katılıp katılmayacağı yönündeki soruyu -Ben daha öncede söylediğim gibi bu sahipsizlik ileri boyutlara ulaşırsa kendimi Zincire Vuracağım dedi... Kaya: " Takmın şuan ilk etapta ACİL olarak 700milyar nakit ihtiyacı olduğunu ve henüz yeni sezon için forma siparişi bile veremediklerini, Demirspor'u hiç bu kadar kötü durumda görmediğini söyledi" ... Bizlerde takımımızın sahipsizliğini protesto etmek amaçlı bu eylemde ŞİMŞEKLER GRUBU'na SONUNA KADAR DESTEK veriyoruz, bizde yanlarındayız... Ayrıca kulüp önüne konulan Mavi renkli bir Sandıkta ise Demirspor için para toplanmaya başlandı...
Belirsizlik sona eriyor...
(13/06/03) 
Yöneticilerimizden ve ikinci başkanımız Sayın Şevki KAYA yaptığı açıklamada, önümüzdeki hafta içerisinde büyük ölçüde para sorununun çözümleneceğini ve bununla birlikte öncelikli olarak teknik direktör sorunun çözüleceğini bildirdi. İlk olarak Sayın BEHZAT ÇINAR’a teklif götüreceklerini olmadığı taktirde diğer adaylar arasında seçim yapılacağını sözlerine ekledi. Geçen seneden futbolcuların alacağı olan yaklaşık 650 milyarlık miktarın tamamının ödeneceğini söyleyen KAYA, görüştüğümüz oyuncular var ama şimdiden isim vermek yersiz olur şeklinde açıklamada bulundu. Ayrıca kulüp başkanımız Sayın Mustafa TUNCEL’in başta Vali Kemal ÖNAL olmak üzere herkesi Demirspora sahip çıkmaya davet ettiği açıklamasının üzerinden yaklaşık 10 gün geçmesine rağmen şu ana kadar olumlu bir yanıt alınamadı.  Kaynak: ajansspor.com
Demirspor'dan, Adanaspor'a tepki...
(12/06/03) 
Adana Demirspor'un kulüp başkanı Mustafa Tuncel, 5 Ocak Stadı'nın kira bedeli konusundaki açıklamalarıyla kendilerine suçlamalarda bulundukları gerekçesiyle Adanasporlu yöneticilere tepki göstererek, ''Adanaspor yöneticileri bize stat önerecek konumda değiller'' dedi.
    Tuncel, yazılı açıklamasında, Adanaspor ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü arasında yapılan sözleşmede ''Adanaspor'un teklifi ile Adana Demirspor'un 1. Lig'e çıkmadığı veya şirketleşmediği sürece müsabakalarını kira bedeli ödemeksizin 5 Ocak Stadı'nda oynayacağının'' yer aldığını hatırlattı.
    Sözleşmede, Adana Demirspor'un lig maçlarına ait zaruri ve organizasyon giderlerini karşılayacağının da belirtildiğini ifade eden Tuncel, şöyle dedi: ''Organizasyon bedeli kesinlikle 7 milyar olamaz. 63 yıllık mazisi bulunan güzide kulüpten, organizasyon bedeli altında alınan bu paranın hesabı sorulacaktır. Biz kimseyi yanlış bilgilendirmiyoruz. Yapılan sözleşme çok açık. Haksızlığa tahammülümüz yok. Ayrıca, Adanaspor yöneticileri bize stat önerecek konumda değiller.
  Kaynak: ajansspor.com
A. Demirspor kemerleri sıkacak..
(27/05/03) 
Adana Demirspor kulüp başkanı Mustafa Tuncel, yeni sezonda parasal kaynak konusunda sıkıntı yaşayacaklarını, çözüm için antrenör ve futbolculardan ücretlerini yüzde 25 oranında düşürmelerini isteyeceklerini belirtti. Tuncel, kulüp lokalinde düzenlediği toplantıda, ligi hedefledikleri yerde tamamladıklarını ve yeni sezon hazırlıklarına başladıklarını, geçen sezon 3 trilyon 750 milyar lira olan bütçelerinin yeni sezonda yüzde 25 oranında düşürüleceğini söyledi. 
     Antrenör ve futbolcuların tamamından geçen yıl aldıkları ücretten yüzde 25 indirim yapmalarını isteyen Tuncel, teknik direktör olarak yeniden Behzat Çınar ile anlaşmayı düşündüklerini de kaydetti. 
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'tan başka kimsenin kaynak yaratma konusunda destek vermediğinden yakınan Tuncel, konuşmasını şöyle sürdürdü: ''Yeni sezonda ciddi kaynaklara dayalı bütçe oluşturmamız gerekiyor. Transfer komitesini dünkü toplantıda belirledik. Buna göre Şevki Kaya, Nevzat Toplukafa, Sertaç Gökler, Hadi Akkaleli ve Levent Coşkun'dan oluşan komite hemen çalışmalara başlayacak. Teknik direktörümüz Behzat Çınar'a yeniden teklif götüreceğiz. Ancak bir şartımız olacak. Teknik adamlar ve futbolcuların tamamının geçen sezon aldıkları ücretten yüzde 25 indirim yapmalarını isteyeceğiz. Aksi taktirde, herkese (Belirlediğimiz parayı getirin, dilediğiniz kulübe gidin) diyeceğiz. Deneyim sahibi olduk. Geçen sezon düşülen hataları tekrarlamayacağız.'' Tuncel, 5 Ocak Stadı'nı 49 yıllığına kiralayan Adanasporlu yöneticilere kırgın olduklarını belirterek, ''Her maç için 7 milyar lira stat kirası alıyorlar. Bu konuyu yeniden gözden geçirmelerini istiyoruz. Demirspor şirket değil, halkın takımıdır'' diye konuştu. 
A. Demirspor'dan kınama...
Tuncel, yazılı açıklamasında, gece, kaleci Okan Kopan'ın düğünü dönüşünde, Cemalpaşa Mahallesi 1. Sokak'taki işyeri önünde oturduğu sırada bıçaklı saldırıya uğrayan ve kaldırıldığı Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan Hadi Akkaleli'nin sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi. 
Saldırgan Birol B'nin (36) olaydan hemen sonra yakalanmasının kendilerini teselli ettiğini ifade eden Tuncel, ''Gerekli cezayı alacağına inanıyoruz. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz'' dedi.  Kaynak: ajansspor.com
A.Demirspor:9 İzmirspor:1
(26/05/03)  A.
Demirspor'dan müthiş son vuruş, Geçen hafta Ankaraspor'u 7-2 yenen İzmirspor, 10 futbolcu ve 3 kaleciyle geldiği Adana'da Demirspor'a 9-1 yenilerek tarihi bir skora imza attı... Sakat ve izinli oyuncularının yoksunluğu nedeniyle Adanaya eksik kadro ile geldiği açıklanan İzmirspor bu karşılaşmada oyuncu değiştirme şansı bulamadı.
   8' de M.Diliçıkık'ın pasıyla buluşan Taner sert vurdu (1-0). 37'de M.Diliçıkık Taner'den aldığı topu filelerle buluşturudu (2-0). İkinici 45 dakikaya 8 gol birden sığdı 47'de M.Diliçıkık takımının 3. golünü atarken İzmirspor 55'te Serdar'la durumu (3-1) yaptı. Adana Demirspor, 60'ta Mesut, 65'te Şenol, 75' ve 82' de Taner, 80'de M.Diliçıkık, 85'te de Taşkın ile golleri ardarda sıralayarak ligin son haftasında tarhinin en farklı galibiyetlerinden birisini almış oldu.
   Maç öncesinde Adana Demisrporlu taraftarlar stad kirasından dolayı Adanaspor A.Ş. klübüne siyah çelenk bırakarak durumu protesto ettiler.

Şimşek, son maçtan 3 puan bekliyor:
(20/05/03) 
Antrenör İbrahim Uzunca, Gümüşhane Doğanspor karşısına genç takımdan takviyeli sporcularla çıktıklarını, ancak maç boyunca rakiplerine oranla daha çok gol pozisyonu bulan takımın kendileri olduğunu söyledi.. 
    Hakemlerin 2 haksız penaltı verdiklerini ifade eden Uzunca, buna rağmen alınan 1 puanın küçümsenmemesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: ''Teknik direktörümüz Behzat Çınar'ın yönetim kurulundan izin istemesinin ardından takımı Tekin İncebaldır ve kaleci antrenörü Ersin Aydınalp ile çalıştırıyoruz. Sporcularla uyum içindeyiz. Gümüşhane Doğanspor maçında bunu kanıtladık. Hakemler 2 haksız penaltı vermelerine rağmen, iyi oynayan ve alkışlanan takım biz olduk. 
    Sahamızda yapacağımız İzmirspor maçına da genç oyunculardan takviyeli bir şekilde çıkacağız. Hedefimiz, ligin son maçını kazanarak galibiyeti sezon boyunca bizleri destekleyen taraftarlarımıza armağan etmektir.'' 
Kamil'in kart cezalısı, Günal, Fuat ve Okan'ın sakat, Remzi ile Muhammed'in izinli olduğunu belirten Uzunca, ''İzmirspor maçına rahat çıkacağız. Son maçımızı 3 puanla kapatmak istiyoruz'' diye konuştu.
 Kaynak: ajansspor.com
G.Doğanspor: 3  A.Demirspor: 3 
(18/05/03) 
Stat: Yenişehir 
Hakemler: Bünyamin Gezer xx, Mehmet Başpınar xx, Murat Zeybek xx 
Gümüşhane Doğanspor: Mustafa xx, Şaban xx (Dk. 73 İbrahim x), Ahmet xx, Yusuf xx, Servet x, Emre xxx, Zafer xx, Aşkın xx, Temur xx, Nuri xxx, Zafer Yaman xxx (Dk. 75 Serkan x) 
Adana Demirspor: Murat x, Bekir xxx, Serdar x (Dk. 58 Ercan x), Arman xx, Muhammed xx, Mehmet x, Ali x, Kamil x, Taner x, Salih x (Dk. 76 Taşkın x), Mustafa Çatal x (Dk. 46 Mustafa Diliçıkık x) 
Goller: Dk. 20 ve 77 Nuri (penaltıdan), Dk. 40 Temur, Dk. 51 Bekir, Dk. 68 Servet (kendi kalesine), Dk. 81 Ali 
Sarı Kartlar: Dk. 27 Yusuf, Dk. 74 Zafer, Dk. 90 Nuri (Gümüşhane Doğanspor), Dk. 62 Kamil (Adana Demirspor) 
Kırmızı Kart: Dk. 67 Yusuf (Gümüşhane Doğanspor) 
Kaynak: ajansspor.com
Röportaj: BEHZAT ÇINAR "İpleri Kopartmadık" 
(17/05/03) 
Mavilacivert.Com olarak bugün öğlen saatlerinde görüştüğümüz başarılı hocamız Sn.Behzat Çınar şunları söyledi: " Sözlerine öncelikle Demirspor taraftarına çok teşekkür ederim diyerek başlayan ÇINAR, düşündüğünüz gibi değil aramızda hiçbirşey bitmedi dedi. Havalanında kendisini yolcu eden yöneticiler ile vedalaşma esnasında hakkınızı helal edin dediğini belirten ÇINAR cevap olarak " Ne helal etmesi hocam biz seninle çalışmak istiyoruz " cevabını aldığını belirtti. Mayıs ayı sonuna kadar sözleşmesinin olduğunu hatırlatan ÇINAR çok uzun süredir görüşemediği şuan Amerika'da bulunan 2 çocuğunun olduğunu söyledi ve yarın sabah çocuklarını görebilmek için 10 günlüğüne Amerikaya gideceğini dönüşte yönetim ile tekrar masaya oturacağını belirtti.
    Yeni bir sözleşme için yönetimle masaya oturduğunda ise bazı şartlarınında olacağını sözlerine ekleyen ÇINAR bunlardan birkaçını bizler için sıraladı " 3 yada 4 süperlig deneyimli futbolcu + Süper Lig hedefi + Maddi problemler için taahhüt " koşulları altında yeniden anlaşırsak önümüzdeki sezon Adana Demirspor'u tüm ulusal medyanın odak noktası haline getireceğini söyledi.
    Bu röportaj esnasında kendisi ile ilgili düşüncelerimizi de aktarma fırsatını bulduğumuz Behzat Hoca bizim aracılığımız ile TÜM ADANA DEMİRSPOR taraftarlarına TEŞEKKÜR 'lerini iletmemizi istedi. Bizde kendisi ile tanışmaktan son derece memnın olduğumuzu ve yeni sezonda takımımızın başında Süper Lig hedefi olan bir Adana Demirspor ile kendisini görmek istediğimizi belirttik.
Röportaj: Alpaslan Kuşvuran / Mavilacivert.Com_List-Ankara
ÇINAR: "Çok Yoruldum..." 
(15/05/03) 
Adana Demirspor'un Teknik Direktörü Behzat Çınar, çok yorulduğunu, bu nedenle yönetimden izin isteyerek, yarın sabah Adana'dan ayrılacağını bildirdi. 
    Teknik Direktör Çınar, yaptığı açıklamada, Adana Demirspor'da yönetim kurulu, sporcu ve teknik kadroyla başarılı bir ikinci yarı geçirdiklerini ve takımı ligden düşmekten kurtardıklarını söyledi. 
    Yönetimden, yorulduğunu ve dinlenmeye ihtiyacı olduğu için kalan son 2 maç için izin istediğini belirten Çınar, şöyle konuştu: ''Görev yaptığım süre içerisinde kendilerinden büyük destek gördüğüm Adana Valisi Kemal Önal, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve Kulüp Başkanı Mustafa Tuncel ile taraftarlara 'Allahaısmarladık' diyorum. Takımın sıkıntılı günleri artık bitti, yönetim kurulu ile herhangi bir sorunum yok. Yoruldum ve dinlenmeye ihtiyacım olduğu için çalışma sezonumu kapatmaya karar verdim.'' 
    Çınar, yarın sabah uçağıyla Ankara'ya gideceğini sözlerine ekledi.
Kaynak: ajansspor.com
A. Demirspor yeni sezonda destek bekliyor...
(12/05/03)
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve İkinci Futbol Ligi A Kategorisi takımlarından Adana Demirspor'un onursal başkanı Aytaç Durak, ''Bu sezonu zor geçirdik. Yeni sezonda Birinci Ligi hedefliyorsak, herkes destek olmalı'' dedi.. 
    Durak, yaptığı açıklamada, sıkıntılı bir sezon geçirmelerine rağmen, son haftalarnda alınan galibiyetlerle düzlüğe çıkıldığını ve endişenin kalmadığını söyledi. 
    Maddi konuda sürekli kaynak yaratmaya çalıştığını, ancak yalnız kaldığını belirten Durak, şunları kaydetti: 
''Ligin ilk yarısında korkulu günler ve haftalar yaşadık. Daha sonra kan değişikliği yaparak Ercan Albay'ın yerine Behzat Çınar hocayı getirdik. Her ne kadar dışarıda olsam da tüm sorunlardan haberim oluyordu ve çözmeye çalışıyordum. Belediyedeki işlerim ve sorumluluğum büyüktü. Ancak, kentin tarihi kulubünü de yüzüstü bırakamazdım. Ligin 2. yarısında toparlanan takımımız iyi futbol ve galibiyetler alarak tırmanışa geçti. Kulüp Başkanı Mustafa Tuncel, çok iyi niyetli birisi. Sezon başında (Bu ekiple üstüste 2 yıl şampiyon olduk. Bu sezon da olacağız) dediğinde, cevabım çok net oldu. (Bu sezon ligde kalın. Önümüzdeki sezon Birinci Lige yakışır bir ekip yaparız) dedim. Yeni sezonda daha çok katkı ve desteğe ihtiyacamız var.'' 
     Başkan vekili Şevki Kaya ile teknik direktör Behzat Çınar arasındaki tartışmaya da değinen Durak, ''Herkes görevini yapacak. Bu gibi sürtüşmeler takıma zarar verir. Konuyu araştıracağım. Ayrıca Behzat Çınar'ın göreve getirilmesinde Şevki Kaya'nın da desteği ve rızası var. Niye ters düştüler bilmiyorum'' diye konuştu.Kaynak: ajansspor.com
-YÖNETİCİ-MEDYA KAYNAŞMASI- 
(12/05/03) Adana Demirspor'da yöneticiler, spor medyasına verdikleri yemekte biraraya geldiler. 
Adana Demirspor Başkan Vekili Şevki Kaya, spor medyasına verilen yemekte yaptığı konuşmada, Adana Demirspor'un 2. lige yakışmadığını belirterek, şöyle konuştu: 
''Adana Demirspor tarihi bir kuluptür. Mavi-lacivertli takımın yeri burası değildir. Bu sezon çok büyük sıkıntılar yaşadık. Ekip çalışmasıyla düzlüğe çıktık. Yeni sezonda böyle sorunlar yaşamamak için şimdiden hazırlıklara başladık. Demirspor'un başarılı olmasında desteğini esirgemeyen spor medyasına minnattarız. Onlar, bizleri zaman zaman yazıları ve görünteleriyle uyardılar. Hedefimiz güçlü bir ekip hazırlayarak Birinci Süper Lige yükselmektir.''  Kaynak: ajansspor.com
    Şimşekte  " ÇINAR - KAYA " gerginliği...
(12/05/03) İkinci Lig A Kategorisi'nde Erzurumspor'u yenerek rahatlayan Adana Demirspor'da, başkan vekili Şevki Kaya ile teknik direktör Behzat Çınar arasındaki tartışma, üzüntü yarattı. 
     Şevki Kaya, yaptığı açıklamada, 3-0 kazanılan maçın ardından Behzat Çınar'ın ''Biz görevimizi yaptık. Siz ne zaman görevinizi yapacaksınız?'' şeklinde tepki gösterdiğini ve bu duruma üzüldüklerini söyledi. 
Parasal sıkıntının tüm kulüplerde yaşandığını belirten Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
''Hocamız ile bireysel sorunum yok. Çok önemli bir galibiyeti kutlamaya hazırlanırken, hocamızın maddi konuları gündeme getirmesini yadırgadık. Hiç yeri değildi. Bunu bünyemizde, aile içinde çözümlememiz gerekirdi. Kaldı ki herkese alacağının yüzde 60'ı ödenmiş durumda. Bahzat Çınar'ın elbette takıma büyük katkıları olmuştur. Ancak, (Her şeyi ben yaptım, tüm başarı benim) şeklinde tavırları hiç hoş değil. Olayı çok büyütmemek gerekir. Aksi halde bundan kulüp zarar görür.'' 
-''SPORCULAR BÜYÜK ÇABA GÖSTERDİ''- 
   
Behzat Çınar, sezonun ortasında göreve geldiğini, sporcuların parasal sıkıntıyı sürekli kendine getirdiklerini belirterek, ancak taleplerin yerine getirilmesinin çeşitli nedenlerle aksatıldığını söyledi. 
Yaşananlardan sıkıntı duyduğunu ifade eden Çınar, şöyle devam etti: 
''Sporcular büyük çaba göstererek takımın düzlüğe çıkmasını sağlamışlardır. Birçok konuda yalnız bırakıldık. Böyle anlamlı galibiyete sevineceğimiz yerde, bunları tartışıyoruz, üzüldük. Şimdi bütün düşüncemiz Gümüşhane Doğanspor ile İzmirspor maçlarını kazanmaktır.  Kaynak: ajansspor.com
Şimşek şaşırttı 3-0... 
(20/04/03) 
Stat: Karaman Kemal Kaynaş
Hakemler: Kazım Erçakır xx, Birol Budan xx, Hayati Doğan xx 
Kayserispor: Özden xxx, Mehmet xxx, Altay xx, Cihat xx, Hayati xx,Barış Bayram xxx, Eray xxx, Zafer xx (Dk. 80 Fatih ?), Tayfun xx, Vahit xx, Seyit xxx (Dk. 80 Sedat ?) 
Adana Demirspor: Erdal x, Günal xx, Mesut x, Mehmet x, Kamil xx (Dk. 55 Mustafa Diliçıkık x), Fuat xx, B.Mehmet x, Remzi xx, Taner x, Şenol xx, Bekir x (Dk. 70 Mustafa Çatal x) 
Goller: Dk. 7 Barış Bayram, Dk. 25 Eray, Dk. 30 Mehmet 
Sarı Kartlar: Dk. 50 Seyit (Kayserispor), Dk. 10 Remzi, Dk. 42 Günal (Adana Demirspor)
Kaynak: ajansspor.com
Şimşek'te eksik çok... 
(18/04/03) 
Adana Demirspor, Kayserispor maçından 3 punla ayrılmayı hedefliyor.. Teknik direktör Behzat Çınar kadro dışı kalan futbolcuların hatalarını anlayıp takıma katımasına rağmen kadro kurmakta zorlandığını söyledi...
    Behzat Çınar, yaptığı açıklamada, daha önce disiplinsiz davrandığı gerekçesiyle kadro dışı bırakılan Taşkın ile kendilerine kulüp bulamayan Arman ve Nasuh'un affedildiğini ve önümüzdeki hafta takım ile antrenmanlara çıkacaklarını söyledi. Sporcular arasında ayrım yapmadığını, takımda arkadaşlık ve dayanışmaya çok önem verdiğini belirten Çınar, şunları kaydetti:  ''Şimdi birlik zamanı. Kadro dışı kalan sporcular hatalarını anladılar. Takım arkadaşlarından da özür dilediler. Önümüzdeki hafta bizimle çalışmaya yeniden başlayacaklar. Şimdi tüm benliğimizle cezalıolduğu için tarafsız saha olarak belirlenen Karaman'da yapacağımız Kayserispor maçına hazırlanıyoruz. Bu maçtan mutlaka puanla dönmek istiyoruz.'' 
    Takımın yarın özel otobüsle Karaman'a gideceğini belirten Çınar, eksik sporcuların sayısının fazla olmasından yakınarak, ''Hakan ile Ali Yılmaz kart cezalısı. Salih, Paşa ve Kadir de sakat olması nedeniyle Kayserispor karşılaşmasında forma giyemeyecekler'' diye konuştu. 
Kaynak: ajansspor.com
Olağanüstü Kongre Sonuçlandı... 
(02/04/03) 
Adana Demirspor'un , Olağanüstü genel kurul kongresi yapıldı. Eski yönetim yeni takviyelerle devam dedi. Yeni Yönetim Kurulu ; Onursal Başkan: Vali- İ. Kemal Önal, Hami Başkan: Aytaç DURAK, Yönetim Kurulu Başkanı: Mustafa Tuncel, Yönetim Kurulu Üyeleri: 1- Şevki Kaya, 2- Duran Bülbül, 3- Süleyman Boğa, 4- Kemal Akay Bahalı, 5- Hadi Akkaleli, 6- Turgay Canver, 7- Ercan Atalay, 8- Nuri Çöktü, 9- Sertaç Gökler, 10- Necati Şahin, 11- Mahmut Doğru, 12- Nevzat Toplukafa, 13- Dç. Dr. Ali Fuat Yapan, 14- Zafer Erdoğan, 15- Osman Apaydın, 16- İlhan Ceyhan, 17- Hacı Mehmet Levent Coşkun, 18- Askeri Dağlı... şeklinde oluştu.   Mavilacivert.Com ve tüm Mavilacivert_List üyeleri adına yeni yönetime başarılar dileriz...
Çanakkale'den Doping Kontrolü istemi... 
(01/04/03) 
Adana Demirspor Kulüp Başkanı Mustafa Tuncel, ''Çanakkale Dardanelsporlu yöneticilerin doping kontrolü istemelerini kınıyoruz'' dedi... 
   Başkan Tuncel, yaptığı açıklamada, Futbol Federasyonu'nun her hafta doping numunesi alınacak kulüpleri kura sonucunda belirlediğini söyledi. Çanakkale Dardenelspor Genel Menajeri Nahit Güzel'in ''Adana Demirsporlu futbolculardan doping kontrolü istiyoruz'' şeklindeki açıklamasından üzüntü duyduklarını belirten Tuncel, şunları kaydetti: ''Sporcularımızdan doping kontrolü istenmesine üzüldük. Biz bu sezon 3 kez doping kontrolüne tabi tutulduk ve temiz çıktık. Küme düşeceğimizi bilsek de yasal olmayan hiçbir şeye tenezzül etmeyiz. Bu durumda benim önerim her iki takımın oyuncularına da doping kontrolü yapılmasıdır. Bu, bizi maçtan önce sindirmek ve moralimizi bozmak için düzenlenen bir komplodur."
  Çanakkale Cephesi:   Çanakkale Dardanelspor Kulübü Genel Menajeri Nahit Güzel, Adana Demirspor ile Çanakkale'de pazar günü yapacakları karşılaşmayı çok önemsediklerini belirterek, ''Her iki takım da kümede kalmak için yoğun mücadele veriyor. Bu karşılaşmanın iki takım için çok önemli olması ve sonradan bazı söylentilere mahal bırakmamak amacıyla, Futbol Federasyonu'ndan, karşılaşma öncesi doping kontrolü yapılmasını talep ettik'' dedi  
Kaynak: ajansspor.com
Kongre, 2 Nisan 'da... 
(01/04/03) 
Adana Demirspor, un daha önce çoğunluk sağlanamadığı gerekçesiyle ertelenen Olağanüstü Kongresi 2-Nisan-2003 günü yapılacak. 
A. Demirspor taraftarına güveniyor... 
(28/03/03) 
İkinci Futbol Ligi A Kategorisi takımlarından Adana Demirspor'un, hafta sonunda sahasında yapacağı İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşılaşmasında taraftarlarına güveniyor... 
      Adana Demirspor Kulübü Başkanı Mustafa Tuncel, yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşılaşmasının kendileri için çok önemli olduğunu, sporcularına güvendiğini ve maçtan 3 puanla ayrılacaklarını söyledi. Kulübün ertelenen genel kurulunun 2 Nisan Çarşamba günü yapılacağını hatırlatan Tuncel, takıma kimsenin sahip çıkmadığını belirterek, şunları kaydetti: ''Adana Demirspor, tarihi ve köklü bir kulüptür. Bu kulübe herkesin sahip çıkması ve destek vermesi gerekir. Ancak takımın da iyi yerlerde olması lazım. Bu nedenle hafta sonunda sahamızda oynayacağımız İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni mutlaka yenmeliyiz. Bu maçta kulübün gerçek sahibi taraftarlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Sahamızda kalan tüm maçları kazanmalıyız. Takımın ligde kalacağına inananlar, hem yönetici olmak ister, hem de tam destek verirler.'' 
      Bu arada 30 Mart Pazar günü 5 Ocak Stadı'nda, 14.30'da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşılaşmasında, Adana Demirspor'da, sakatlıkları süren Paşa ile Hakan'ın forma giyemeyecekleri de bildirildi.  Kaynak: ajansspor.com
KONYA , Maçı 5 OCAK'TA oynanmayabilir... 
(13/03/03) 
Adana Demirspor'un hafta sonunda Konyaspor ile yapacağı karşılaşmanın 5 Ocak Stadı'nda yapılması tehlikeye girdi...
     Adanaspor Kulübü Başkanı Çağdaş Ergin, Adana Demirspor`un son iki hafta için kendilerine ödemesi gereken 15 milyar lira tutarındaki stat kirasını ödemediğini belirterek, karşılaşma için stadı veremeyeceklerini söyledi. 
     Adana Demirspor`un maddi sıkıntı içinde olduğunu ve olağanüstü kongre kararı aldığını bildiklerini kaydeden Ergin, şunları söyledi:  ``Adana Demirspor Taraftarlar Derneği`nin kulüpten stat kirası alınmaması yolunda dileklerini basından okuyorum. Ayrıca, bize de resmen başvuruları oldu. Ancak bizim de harcamalarımız var. Bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok. Kira bedeli ödenmezse, stadı maalesef veremeyiz. Adana Demirspor`un bir an önce Futbol Federasyonu`na maçı için stat bildirmesi gerekiyor.`` 
     Adanaspor Kulübü, 5 Ocak Stadı`nın kullanım hakkını 49 yıllığına almıştı. Kaynak: ajansspor.com
Çınar: Olağanüstü Kongre Zamanlaması Yanlış...
(13/03/03) 
Adana Demirspor Teknik Direktörü Behzat Çınar, olağanüstü kongre kararı alan yönetimin zamanlamasının yanlış olduğunu, bu karardan olumsuz etkileneceklerini söyledi... 
Adana Demirspor Teknik Direktörü Behzat Çınar, yaptığı açıklamada, olağanüstü kongre kararı alan yönetimin zamanlamasının yanlış olduğunu ifade ederek, ``Sırat köprüsünü geçerken kongre kararı alınmasından olumsuz etkileneceğiz`` dedi. 
Son haftalarda iyi oynayarak kazandıklarını hatırlatan Çınar, hafta sonu yapacakları Konyaspor karşılaşmasının zor geçeceğini belirterek, şunları söyledi: ``Tam iyi oynayıp toparlanmışken, yönetim kurulunun olağanüstü kongre kararını almasına anlam veremedik. Sezon başından bu yana sporculara verilen sözler yerine getirilmedi. Futbolcuların bana da güvenleri sarsıldı. Sporcuların parasal sıkıntıları gizlenemeyecek kadar açığa çıktı. Profesyonelce davranışlar sergileyemezsek, futbolculardan da kazanmalarını isteyemeyiz. Konyaspor maçından önce mutlaka biriken ödemeler yapılmalıdır.`` 
Çınar, Paşa`nın sakatlığı nedeniyle Konyaspor`a karşı forma giyemeyeceğini, Muhammet`in ise tedavisinin sürdüğünü sözlerine ekledi. Kaynak: ajansspor.com
Şimşek'te Olağanüstü Kongre Kararı... 
(11/03/03) 
Adana Demirspor`un kulüp başkanı Mustafa Tuncel, parasal konuda güç durumda olduklarını, bu nedenle olağanüstü kongre kararı aldıklarını söyledi... 
    Tuncel, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kulüpte düzenlediği toplantıda, sporcuların transfer taksitleri, maaş ve deplasman giderlerini karşılamayacak duruma geldiklerini, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak`tan başka hiç kimseden yardım alamadıkları kaydetti. 
   Yönetici olmak isteyenlerin önünü açmak için olağanüstü kongre kararı aldıklarını belirten Tuncel, Seyhan ve Yüreğir Belediye başkanlarından da aynı duyarlılığını beklediklerini ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
"Evdeki hesaplar çarşıda tutmadı. Tasarruflu davranmamıza rağmen, gelir az olunca sıkıntılar yaşadık. 
   Aytaç Durak`ın dışında Adana Demirspor`a babalık yapacak kimse yok mu? Şu anda 640 milyar liraya gereksinim var. Kimse sahip çıkmazsa görevi sürdüreceğiz." Tuncel, olağanüstü kongrenin, 26 Mart Çarşamba günü, çoğunluk sağlanamaması halinde 2 Nisan`da yapılacağını sözlerine ekledi.   Kaynak: ajansspor.com
- KINAMA - 
(11/03/03) 
Adana Demirspor`un yardımcı antrenörü İbrahim Uzunca`nın, Mersin İdmanyurdu ile Erzurumspor karşılaşması öncesinde bir grup taraftarın saldırısına uğraması kınandı. 
    Adana Demirspor Kulübü`nden yapılan yazılı açıklamada, İbrahim Uzunca`nın Mersin`deki maçı izlemekle görevlendirildiği, ancak, bir grup taraftarın saldırısına uğradığı bildirildi. 
   Bu olayların sporun amacına gölge düşürdüğü belirtilen açıklamada, "Saldırıyı yapanları kınıyoruz. Mersin İdmanyurdu ile aramızda husumet ve gerginlik yaratılması amaçlanmaktadır. Saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunarak gereken cezanın verilmesini istiyoruz" denildi.  Kaynak: ajansspor.com
Adana Demirspor'da yüzler gülüyor... 
(10/03/03) 
Teknik direktör Behzat Çınar, yaptığı açıklamada, Şekerspor maçında özellikle birinci devre iyi oynadıklarını, ikinci devrenin ise karşılıklı ataklarla geçtiğini söyledi. İkinci devre şansın kendilerine güldüğünü belirten Çınar,"Aldığımız 3 puan bizim için çok önemli. Bundan sonraki tüm maçlarımız final havasında olacak" dedi. 
Aldıkları galibiyetle artık önlerini biraz daha aydınlık gördüklerini ifade eden Çınar, şunları kaydetti: 
"Yetişeceğimiz rakipler var ve onları yakalama çabası içindeyiz. Ankara deplasmanında Şekerspor`u yenerek çok anlamlı bir galibiyet aldık. Çok gol pozisyonuna girdik. Farklı galibiyet de alabilirdik. Yine de 3 puan aldığımız için sevinçliyiz. Hafta sonunda sahamızda yapacağımız Konyaspor maçına hazırlanıyoruz. Saha ve seyirci avantajını kullanarak bu maçtan 3 puanla ayrılmayı hedefliyoruz. Küme düşme korkusundan uzaklaşmak için içeride ve deplasmanda kalan tüm maçlarımızı kazanmayı arzuluyoruz."  Kaynak: ajansspor.com
Şimşek, Şeker maçına kilitlendi.. 
(05/03/03) 
Adana Demirspor Teknik Direktörü Behzat Çınar, hafta sonu yapacakları Şekerspor maçının, kendileri açısından hayati önemde olduğunu söyledi.. 
    Çınar, yaptığı açıklamada, puan cetvelinin en alt sıralarında bulunan Şekerspor`un geçen hafta Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor karşısında güzel oyun sergilediğini hatırlatarak, "Şekerspor ile Ankara`da yapacağımız maçı hafife almıyoruz. Maç, bizim açımızdan ölüm-kalım niteliği taşıyor" dedi. 
Adana Demirspor`un, kendini toparladığını anlatan Çınar, şöyle devam etti: 
    "Antalyaspor`u yenerek bir ölçüde stresten uzaklaştık. Antalyaspor karşısındaki oyundan daha iyisini Şekerspor karşısında sergileyerek, yükselişimizi sürdüreceğiz. Futbolcular rahat bir atmosferde sahaya çıkınca performansları ikiye katlanmaktadır. Bu rahatlığı Şekerspor karşısında bulacağız. Maça iyi ve düzenli bir şekilde hazırlanıyoruz. Ayrıca yaptığımız transferlerin de ne kadar isabetli olduğu ortaya çıktı. Tam bir takım oyunu sergiliyoruz."   Bu arada, sarı kart cezalısı Remzi`nin Şekerspor maçında forma giyemeyeceği belirtildi. 
A.Demirspor:1 Antalya:0 ...
(02/03/03) 
Stat: 5 Ocak 
Hakemler: Sabahattin Şahin xx, Bora Boralı xx, Ender Durmuş xx 
Adana Demirspor: Erdal xx, Günal xx, Mehmet Çolak xx, Paşa xxx, Muhammed xxx, Remzi xx, Ali Yılmaz xx (Dk. 67 Salih x), Hakan xxx , Şenol xxx, Onur x (Dk. 30 Mehmet Balcı xxx), Mustafa Diliçıkık xxx (Dk. 75 Bekir x) 
Antalyaspor: Oğuzhan xx, Hakan x (Dk. 58 Dursun x), Ahmet xx , Serkan xx, Erhan x, Necdet xx, Güner xx (Dk. 75 Bülent x), Fazlı xx (Dk. 72 Baha x), Muzaffer xx, Mustafa xx, Mehmet x 
     Gol: Dk. 83 Mehmet Balcı 
     Sarı Kartlar: Dk. 63 Şenol, Dk 89 Paşa, Dk, 90 Remzi (Adana Demirspor), Dk. 54 Necdet, Dk 80 Muzaffer, Dk. 89 Mehmet (Antalyaspor) 
      Her iki takımında galibiyet parolasıyla çıktığı maçta A.Demirspor, son dakikalarda attığ golle ligin ikinci yarısındaki ilk galibiyetini aldı.
      Yazdan kalma bir günde yapılan karılaşmada taraftarlarımızın hem kapalı hemde maraton tribününü tamamen doldurdukları görüldü. Maçın başlamasıyla iki takımda karşılıklı ataklara başladı.İlk dakikalarda Antalyaspor çok önemli bir pozisyon yakaladı ancak değerlendiremedi bu dakikadan sonra oyuna ağırlığını koyan Adana Demirspor ilk yarı boyunca 3 net gol pozisyonunu değerlendiremedi. İkinci yarıda tamamen defansa çekilen Antalyaspor'a karşı Adana Demirspor üstünlüğünü daha da arttı.Birçok uygun pozisyonu değerlendiremeyen Demirspor gol sinyalleri vermeye başladı.
     Taraftarının desteği ile baskısını dahada arttıran Demirspor golü 83.dakikada Mehmet Balcı ile buldu. Bu dakikada bir serbest vuruş kazanan Demirspor, serbest vuruşu Hakan ile kullandı. Hakan'ın kullandığı serbest vuruş kaleci Oğuzhan'dan geri döndü, dönen topu M.Balcı rakip ağlara yollayarak Demirspor'un 2.yarıdaki ilk galibiyetini getiren golü attı.
Şimşek'te amaç ligde kalmak...
(17/02/03) 
Demirspor'da, kulüp başkanı Mustafa Tuncel, amaçlarının bu sezon ligde kalabilmek olduğunu söyledi...
Tuncel, yaptığı açıklamada, kaybedilen maçlar sonrasında geriye bakmanın bir fayda getirmeyeceğini, artık önümüzdeki haftalarda yapılacaklara motive olmak gerektiğini belirtti. 
    Hafta sonunda B.Bld.Ankaraspor ile yapacakları maçla çıkışa geçmeyi hedeflediklerini ifade eden Tuncel, şunları kaydetti: ''Ardından Antalyaspor ile sahamızda Şekerspor ile deplasmanda oynayacağız. Yönetim olarak teknik direktörü değiştirdik, gereken transferleri yaptık. Bundan sonrası teknik heyet ve futbolculara düşüyor. 
Takım olarak futbolcuları tek tek ele aldığımızda hepsi kendini ispat etmiş oyuncular. Ancak bir uyumsuzluk var ve teknik becerilerini maçlara yansıtamıyorlar. Bunu başardıkları an problemin çözümleneceğine inanıyoruz.'' Tuncel, panik yaratmaya gerek olmadığını ifade ederek, ''Ligde daha çok maç var. Amacımız bu sezon ligde kalabilmek'' diye konuştu.   Kaynak: ajansspor.com
Ç.Rizespor: 1 - A.Demirspor: 0
(16/02/03) 
Stat: Atatürk 
Hakemler: Cem Papila xx, Kamil Şener x, Ragıp Uysal x 
Çaykur Rizespor: Murat xxx, Gürol xx, Serkan xx, Kürşat xxx, Koray xxx, Recep xx, Şener xx, Ünal x (Dk. 26 Cumali x), Muhammed xx (Dk. 67 Zeki x), Okan xx, Tetteh xx (Dk. 82 Turan ?) 
Adana Demirspor: Erdal xx, Günal x (Dk. 62 Salim x), Mahmut xx, Paşa xx, Muhammed xx, Remzi xxx, Kadir xx, Mustafa x, Taner x (Dk. 79 Hüseyin x), Mesut xx, Onur x (Dk. 79 Şenol x) 
Goller: Dk. 23 Tetteh 
Sarı Kartlar: Dk. 40 Muhammed, Dk. 42 Kürşat, Dk. 82 Cumali (Çaykur Rizespor), Dk. 16 Günal, Dk. 71 Onur, Dk. 88 Remzi (Adana Demirspor)  Kaynak: ajansspor.com
Adana Demirspor'da buruk bayramlaşma ...
(11/02/03)
Adana Demirspor Kulübü Başkanı Mustafa Tuncel, geçen hafta sonu Akçaabat Sebatspor maçında aldıkları 4-0 yenilgiden dolayı, bayramın kendileri için üzüntülü geçtiğini söyledi...
     Kulüp başkanı Tuncel ve bazı yöneticiler, kulüpte futbolcularla biraraya gelerek bayramlaştı. Tuncel, yaptığı açıklamada, bayramı buruk bir şekilde kutladıklarını belirterek, ''Ancak, futbolun dünü yok, kendimizi yarınlara göre hazırlamak zorundayız'' dedi. 
    Akçaabat Sebatspor yenilgisinden dolayı paniğe kapılmadıklarını, teknik heyete ve futbolculara sonuna kadar destek olacaklarını ifade eden Tuncel, şöyle konuştu: ''Teknik heyete ve futbolcularımıza güveniyorum. Artık Lig'de kalmaktan başka yapabileceğimiz birşey yok. Lig'de kalırsak önümüzdeki sezon yeni hedeflere koşacağız. 
     Bu sıkıntılı günlerimizde taraftarlarımızdan ve kamuoyundan destek bekliyoruz. Böylesine kötü günler camianın kenetlenmesiyle atlatılabilecek günlerdir. Yönetim olarak biz de gerekli tedbirleri alıp uyarılarımızı yapacağız. Zaten bu konuda yapılması gerekenleri de yapıyoruz. Önümüzdeki günlerin kulübümüz için daha iyi olacağına inanıyorum.'' 
     Bu arada, teknik direktör Behzat Çınar'ın Ankara'da olması nedeniyle bayramlaşmaya katılamadığı bildirildi.Kaynak: ajansspor.com

V.Manisa - Demirspor  (2-1)
(02/02/03)
Demirspor büyük umutlarla ve yenilenen kadrosuyla başladığı 2.yarının ilk haftasında umduğunu bulamadı...  Stat: 19 Mayıs 
Hakemler: Hakan Sivriselvi xxx, Levent Yaravlı xxx, İlhami Can xxx 
Vestel Manisaspor: Akın xx, Kenan Arayıcı xx, Yaşar xx, Taner xx, Murat Çalışkan xxx, İzzet xx, Aygün xxx (Dk. 68 Sezer xx), Kenan Aslanoğlu xx, Mehmet xxx (Dk. 77 Mutlu x), Mustafa Kocabey xx (Dk. 87 Deniz ?), Murat Özkan xx 
Adana Demirspor: Erdal xx, Günal xx, Onur xx, Mehmet xx, Muhammed xx, Kamil xx, Kadir xxx (Dk. 78 Şenol x), Remzi xx, Taner x, Salih xx (Dk. 69 Ali Yılmaz x), Bekir x (Dk. 46 Hakan x) 
Goller: Dk. 17 Mehmet, Dk. 66 Aygün, Dk. 77 Günal 
Sarı kartlar: Kenan Arayıcı, Aygün, Kenan Aslanoğlu, Murat Özkan (Vestel Manisaspor), Mehmet, Taner (Adana Demirspor)  Kaynak: ajansspor.com
Demirspor 17 Oyuncu ile Kuşadası'nda ...
(29/01/03) A
dana Demirspor Kulübü Başkanı Mustafa Tuncel, yaptığı açıklamada,Cemal Ocak'ın, transfer olduğu günden bu yana arkadaşları ve antrenörlerle uyumsuzluk yaşadığını söyledi. 
Tuncel, kulüpte disiplini ön planda tuttuklarını belirterek, şunları kaydetti: 
    "Cemal Ocak'ı yararlı olacağını düşüncesinde transfer ettik. Ancak, geldiği günden beri uyum sorunu yaşadı. İyi futbolcu olmak kadar, iyi ahlaklı olmak da önemli. Kesinlikle Cemal'i kadromuzda düşünmüyoruz. Mersin İdmanyurdu ile ilişki halinde ve gitmesi konusunda gerekli kolaylığı göstereceğiz." Bu arada teknik direktör Bahzat Çınar'ın da Antalya kampında "Cemal Ocak'ın yardımcı antrenör Murat Küçük'e saldırdığı, tişortunu yırtığı ve küfür ettiği" yönünde rapor düzenlediği kaydedildi. Kaynak: ajansspor.com
  Çalışmalarına Kuşadası'nda devam eden Demirspor'da aralarında: Kaleci Okan, Fuat, Mustafa Diliçıkık, M.Çatal, Taşkın ve  Arman 'ında bulunduğu futbolcular 17 kişilik kadroya dahil edilmedi...
1940 ADS Tar.Der. 5.Olağan Kongresi Yapıldı...
(26/01/03)
Kongre sonucu 1940 Adana Demirspor Taraftarlar Dernegi yeni Yönetim Kurulu su sekilde olustu. Onursal Baskan: Merhum Orhan Demirdal, Hami Baskan: Selçuk Özkök, Fahri Baskan: Hadi Akkaleli, Yönetim Kurulu Baskani: Zülfikar Çelik, As Baskan: Arif Karamut, 2. Baskan: Faruk Köker, 2. Baskan: Kerim Dagdeviren, 2. Baskan: Kemal Yilmaz, Muhasip Üye: Cumali Can, Basin sozcüsü: Dr. Alp Kaan Serin, Dernek Müdürü: İsmail Helvaci, Dernek Müd. Yardımcıları: Cemal Çağ, Yusuf Gaçti, Tahsin Özgen, Dernek Genel Sekreteri: Fikret Küllahlioglu, Genel İdare: Dogan İnce, Taraftar organizasyon sorumlulari: Şahin Bozkaya, Tamer Köker, Halil Mehli, Üyeler: Faruk Çelik, Veysel Karani Hiradagi, Musa Demirtasoglu, Celal Aydinoglu, Mehmet Baz.
Kocaeli 2-3 Demirspor...
Hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Demirspor, dün Kocaelispor'la oynadığı hazırlık karşılaşmasını 3-2 kazanmasını bildi. Nefes kesen bir mücadeleye sahne olan karşılaşmada, Kocaeli'nin iki golünü Hüseyin ve Lazarov atarken, Demirsporumuzun gollerini Remzi, Mustafa Diliçıkık ve Hakan kaydetti. Mücadelenin ikinci yarısı yağış altında oynandı. Kocaelispor'un bu karşılaşmada yeni yabancı transferi  Soussia 'yı da denediği öğrenildi. 
Demirspor'un Hazırlık Maçları :
Kocaeli : 2 - A.Demirspor : 3
Gaziantep : 1 - A.Demirspor : 0
A.Demirspor : 4 - G.O.Paşa : 0
A.Demirspor : 2 - Çorumspor :1
A.Demirspor : 3 - G.Birliği :4
Şimşek'te Taktik Değişikliği...
(21/01/03)
Adana Demirspor Teknik Direktörü Behzat Çınar, ikinci yarı hazırlıkları sırasında, yeni oyun sistemine ağırlık verdiklerini söyledi... 
    Çınar, yaptığı açıklamada, Antalya'daki 2. etap hazırlıkları sırasında çok iyi çalışma imkanı bulduklarını belirtti. 
Ligin ikinci yarısında uygulayacakları sistemi takıma oturtmaya çalıştıklarını belirten Çınar, "Yaptığımız antrenman ve hazırlık maçlarında ağırlıklı olarak sistem üzerinde duruyoruz. Oyun anlayışını da futbolun gerektirdiği toplu hücum, toplu savunma şeklinde düşünüyoruz" dedi. 
    Çınar, futbolcularından, sahanın her alanında pres yapmalarını istediğini ifade ederek, "Hazırlık maçlarında oyuncularım bu anlayışı zaman zaman yerine getiriyorlar. Ancak, bunu daha fazla zamana yaymak istiyoruz. Takımın şu anki durumundan memnunum" diye konuştu. 
   Çınar, kampın 25 Ocak'ta sona ereceğini, verecekleri bir günlük iznin ardından 27 Ocak'ta, Vestel Manisaspor ile 2 Şubat pazar günü yapacakları maç için Kuşadası'na geçerek hazırlıkları burada sürdüreceklerini sözlerine ekledi. 
Kaynak: ajansspor.com
Demirspor'un Hazırlık Maçları :
A.Demirspor : 4 -G.O.Paşa : 0
A.Demirspor : 2 - Çorumspor :1
A.Demirspor : 3 - G.Birliği :4
Antalya’daki ilk hazırlık maçımızda Gençlerbirliği'ne ’u 4-3 yenildik...
5. dakikada Serkan’ın sert şutu direkten döndü. Boşta kalan topu M’Bayo filelere gönderdi: 1-0
15. dakikada Murat’ın sağ taraftan yaptığı ortayı Bülent gole çevirdi: 2-0
38. dakikada Günal’ın ortasına Taner altı pastan dokundu: 2-1
70. dakikada Bekir sağ taraftan ceza sahasına girip yerden vurdu ve topu filelerimize gönderdi: 2-2
80. dakikada Salih Beyhan’dan kaptığı topu filelere gönderip Adana Demirspor’u öne geçirdi: 2-3
82. dakikada sol taraftan Korhan’ın ortasını Bülent kafa ile filelere gönderdi:3-3
86. dakikada M’Bayo’nun ortasına Mustafa ceza sahası içinden sert vurdu ve maçın skorunu belirledi: 4-3
Hakemler: Mustafa Öğretmenoğlu, Murat Bozdağ, Kemal Şentay
Gençlerbirliği: Hasan (Dk.46 Bora)- Ömer (Dk.46 Beyhan), Ümit (Dk.60 Korhan), Deniz- Murat, Nihat (Dk.60 Doğa), Mustafa, M’Bayo, Serkan (Dk.55 Ahmet)- Youla (Dk.46 Konan). Bülent
Adana Demirspor: Okan (Dk.46 Erdal)- Günal (Dk.46 Günal), Onur, Mehmet Çolak, Muhammet (Dk.46 Kamil), Fuat, Hüseyin (Dk.46 Ali Yılmaz), Remzi (Dk.46 Hakan), Taner- Cemal (Dk.62 Salih), Mustafa Diliçıkık (Dk.46 Bekir)
Goller: M’Bayo Dk.5, Bülent Dk.15 ve 82, Taner Dk.38, Bekir Dk.70, Salih Dk.80, Mustafa Dk.86 Kaynak: Gençlerbirliği Spor Klübü Web Sitesi
Adana Demirspor,Antalya'ya gitti...
    
Adana Demirspor Teknik Direktörü Behzat Çınar, hareketten önce yaptığı açıklamada, 32 kişilik kadroyu 24'e düşürürken zorlandığını belirterek, "Kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem. Ancak, Adana Demirspor'un geleceği için bunu yapmak zorundaydık" dedi. 
    Çınar, Adana'da yapılan ilk etap hazırlıklarda güç ve çabukluk antrenmanlarına ağırlık verdiklerini ve sporcularda kısa zamanda önemli gelişmeler gözlendiğini bildirdi. 
    Antalya'ya götürülmeyen Taşkın, Halil, Mustafa Tabakçı ve Zafer'in, antrenör Tekin İncebaldır gözetiminde çalışacakları belirten Çınar, "Bunları da iyi performans göstermeleri durumunda kadroya alacağız" diye konuştu. 
Bu arada Antalya`ya giden kafileyi, kulüp başkanı Mustafa Tuncel ve yöneticiler, kurban keserek uğurladı. Kaynak: ajansspor.com
Demirspor'da Otobüs harekâtı...
    
Adana Demirspor'un, Adana Büyükşehir Belediyesi`nin borcundan dolayı yaklaşık 9 ay önce haczedilen otobüsünün üzerindeki haciz işleminin kaldırılması ve kulübe teslim edilmesi istendi...
Kulüp başkanı Mustafa Tuncel, yaptığı açıklamada, eski yargıç Musa Ufuktepe`nin, belediyenin 3 milyar 200 milyon liralık borcu nedeniyle kulübe tahsis edilen otobüsü haczettirdiğini, otobüsün yeddiemin deposunda çürümeye terk edildiğini anlattı. 
    Kulüp olarak parayı yatırıp otobüsü almak istediklerinde, otobüsün üzerine ayrıca 269 milyar liralık istihkak davası açıldığını öğrendiklerini belirten Tuncel, şöyle konuştu:  "Sayın Ufuktepe, dönemin kulüp başkanı Aytaç Durak'a olan şahsi kinini Adana Demirspor Kulübü ve taraftarlarından çıkarmıştır. Otobüs, bir kulübün eli ayağıdır. Bizler otobüsümüzün üzerindeki haciz işleminin biran önce kaldırılmasını veya yed`iemin olarak kulübümüze teslim edilmesini istiyoruz." 
    Yed'iemin deposundaki açıklama sırasında, bir grup Adana Demirspor taraftarı da kulüp otobüsünün haczedilmesini protesto etti.  Kaynak: ajansspor.com
Fernand Coulibaly 'nin ilginç rekoru...
(11/01/02)  Malili oyuncu, Türkiye’deki dokuz sezonunda yedi ayrı takımın formasını giymeyi başardı.
   Son olarak, Diyarbakırspor'un renklerine kattığı Fernand Coulibaly, ülkemizde futbol oynayan yabancı oyuncular arasında ilginç bir rekora imza attı. Türkiye’deki 9. sezonunu geçirecek Malili golcü, Diyarbakırspor formasıyla birlikte 7. değişik takımın başarısı için ter dökecek.
   1994 - 95 sezonunda Adana Demirspor tarafından Türkiye’ye getirilen Coulibaly, Diyarbakırspor’dan önce ligde 6 ayrı takım formasını giydi. Malili oyuncu, Adana Demirspor’un ardından, Gaziantep, Ankaragücü, Van, Siirt JetPa ve Denizlispor takımlarının formalarını ıslattı.  Mavilacivert.Com
A. Demirspor 'da 3 imza daha...

(02/01/03) 
Adana Demirspor, 3 futbolcuyla sözleşme imzaladı...
    Adana Demirspor Kulübü Başkanı Mustafa Tuncel, imza töreninde, teknik direktör Behzat Çınar'ın isteği ve kendisinin de onay vermesinin ardından gerçekleştirilen transferlerde tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu söyledi. Yapılan transferlerin isabetli olduğuna inandığını belirten Tuncel, "Artık Adana Demirspor`dan istenen takımın başarısıdır" dedi. 
    Transferlerinin bitmediğini belirten Tuncel, "İhtiyaç duyulması halinde transfer gerçekleştiririz. Akçaabat Sebatsporlu Şenol ile görüşmelerimiz sürüyor. Kulübünden bonservisini alması durumunda bu futbolcuyu da transfer edeceğiz" dedi.  Daha sonra Elazığspor`dan alınan Mehmet Çolak, Siirtsporlu Remzi ve Hatayspor kalecisi Erdal, 1'er yıllık sözleşmeyi imzaladı. Bu arada her konuda anlaşma sağlandığı bildirilen Siirtsporlu Günal'ın da hava muhalefeti nedeniyle imza törenine katılamadığı açıklandı.
Kaynak: ajansspor.com

2002 Yılına ait haber arşivi 

2001-2002 Sezonuna ait haber arşivi 

2001 Yılına ait haber arşivi 

2000/01 Sezonuna ait haber arşivi 

Taklit edilen, taklit etmeyen ! İLK, TEK ve GERÇEK Adana Demirspor PORTALI
www.mavilacivert.com