Mavilacivert_List  - İnternet'teki  "İLK"  Adana Demirspor Taraftar Organizasyonu...

 

 

Muharrem GÜLERGİN’i anlamak Demirspor’u yaşamaktır

 
MUHARREM GÜLERGİN’i yitirdiğimizden bu yana 10 yılı geride bıraktık. Adana ve DEMİRSPOR nasıl ki birbiriyle bütünleşmişse MUHARREM GÜLERGİN’de bu iki kavramla özdeşleşen bir tarihi simgedir… “Adana spor tarihi”’nin en önemli sembollerindendir. Adana’dan yetişen en değerli spor adamlarından en önde gelenidir.
Onu, gereği anmıyor, anlatmıyor ve yaşatmıyoruz. Böylesine karizmatik, böylesine vizyonu misyonu zengin ve parlak bir idolün değerinin farkında olamayış ne kadar üzücü ise, bir o kadar da düşündürücü olsa gerek..
İki yıl önce Vatan gazetesinde ünlü yazarlardan SELAHATTİN DUMAN özel haberinde “ÜLKE MUHARREM GÜLERGİN’İ HATIRLAMALI… YENİ KUŞAKLAR BU İSMİ HATIRLAMALI…” başlığıyla dostlarından dinledikleriyle, bu muhteşem spor adamını tanıtmaya çalışmıştı. Usta kalemiyle öyle güzel işlemiş ve tanımlamıştı ki! Kestim o gazete kupürünü, çerçeveletip başucuma da astım. Zaman zaman yeniden okuyup keyifleniyorum.
Muharrem GÜLERGİN yalnızca futbolu güzel oynamadı.. Yüzdü.. Tramplen atladı, sutopu oynadı.. Futbol maçlarının devre arasında yapılan atletizm yarışlarında birincilik ipini çok göğüsledi.. Şimdi masa tenisi diye adlandırılan eskinin ping-pong’unu Adana’ya sevdirtti, benimsetti.. Tenis’in en iyi oyuncularından oldu.. Voleybolun hiç yabancısı olmadı.. İşte bu yüzdendir ki onun için; “Türkiye’nin en komple sporcusu” apoleti omuzlarına takılmıştı.. Kırık parmağı ile sutopu maçını tamamlayan sporun aslan yüreklilerindendi..
Ayhan KARATAŞ, FATİH TERİM gibi nice yıldızların yetişmesine az mı emek verdi?
“Adam gibi adamdı” Muharrem GÜLERGİN.. Efsane’nin ta kendisiydi o… Sözcükler onun için sanırım cılız kalır.. Onu derinliğine anlatabilmek için, YAŞAR KEMAL ya da ÇETİN ALTAN olmak gerektiği inancındayım..
Bu güzel, bu örnek, bu fevkalade önemli ismi yaşatmak, Demirspor’un ömrünü uzatmak, Demirspor’un başarılara koşmasını sağlamanın en önemli yoludur.. Çünkü o Adana’da sporun Atatürk’üydü…
Mavilacivert.com’u kutluyorum.. Muharrem GÜLERGİN ismini yaşatmak uğruna başlattıkları girişimlerinden dolayı.. Unutmamak var olmaktır derler.. Bir ormana verilen MUHARREM GÜLERGİN adının “Sönmeyen bir meşale” olması uğrunda, en etkili mesaj olduğuna öyle inanıyorum ki..
MUHARREM GÜLERGİN’i unutmayalım, unutturmayalım.. Yaşayalım, yaşatalım..

Ali HOŞFİKİRER/18.02.2006-Adana Haber     
 
 

 

Mavilacivert_LIST / Mavilacivert.Com 

Mavilacivert.Com 'un herhangi bir kurum, kuruluş,grup veya dernek ile, doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir bağlantısı ve ilişkisi yoktur. Mavilacivert.Com, Dünyanın ilk Adana Demirspor Taraftar Portalıdır.