“Adana Demirsporluların sesi, ilklerin adresi”

                                                                                                                                           06/09/2005
                                                                                                                                         
(Ref: BA-2005/01)

  - BASIN AÇIKLAMASI -

Saygıdeğer Adanalılar, Sevgili Demirsporlular…

Ülkemizin hemen herkesiminde olduğu gibi, Adanamızda da ekonomik sıkıntılar ve kültürel yozlaşmalar giderek artış göstermektedir.

Bilindiği üzere şehrimizin bir diğer ekibi olan Adanaspor A.Ş. ekonomik sıkıntılar başta olmak üzere sahipsizlik ve ilgisizlik nedeniyle sportif faaliyetlerini sürdüremez duruma gelmiştir. Adana Demirspor kulübü ise bugünkü şartlar altında şehrin tek takımı olarak kalmanın da verdiği avantajla (!) son yıllarda olduğu gibi yine Adana Büyükşehir Bld.’si nin omuzlarında varolma savaşını sürdürmektedir.

Adana Demirspor’da, aynı Adana ili gibi tüm özdeğerlerini ve maneviyatını yavaş yavaş yitirmekte ve yozlaştırılmaktadır. Önce kardeş kulübümüz Adanaspor’u şimdi ise Logomuzu kaybettik belki yakında renklerimizi hatta ismimizi bile kaybedebiliriz.

Sevgili Adanalılar, daha nereye kadar sessiz kalacağız ? ne kadar susabiliriz ?

Adana Demirspor kulübünün logosu, nasıl yalnızca bir gün içerisinde ve hiçbir yasal dayanağı olmadan, hiçbir toplumsal desteği bulunmadan “ Ben yaptım ve oldu… “ zihniyeti ile değiştirilebilir ??? Bunu hangi mantık ile açıklayabilir bu logoyu değiştirenler ? Eğer, Devlet Demiryolları ile hiçbir ilgimiz kalmadı ve bu yüzden değiştirdik deniliyorsa o zaman yarın DEMİRSPOR adı da değişecek demektir. Hangi zihniyet, tarihi futbol dışında da bir sürü başarılarla dolu olan ve bu alanlarda rekortmen sporcular yetiştirmiş olan bir kulübün logosuna futbol topu eklemeyi düşünebilir? Bugün, Adana Demirspor kulübünün bu şekilde davranması, mazisinde ki tüm başarılarına, ve bu başarılar için emek vermiş hayattaki ve kaybettiğimiz tüm sporcularımıza, kurulduğu günden bugüne Güney ve Güney Doğu bölgelerine sporu ve futbolu sevdirmiş olan TCDD 'nin Adana yadigarı Adana Demirspor'a düpedüz saygısızlık ve vefasızlıktır.

Biz, Mavilacivert.Com olarak, Adana Demirspor kulübü yönetiminin hayati önem taşıyan bu tarihi yanlışlıktan bir an önce dönmesini ve mevcut, klasik Adana Demirspor logosunun kulüp tüzüğünde birebir tarif edilerek ilgili resmi makamlardan tescil ettirilmesini talep ediyoruz. Ben yaptım oldu zihniyetiyle akşamdan sabaha bir gecede değiştirmenin kaçınılmaz sonucu olarak yeni logo standart değerlerden uzak ve estetik zevkinden yoksundur. Makul olan, tüzükte muğlak ifadelerle geçiştirilen gerçek logonun bir an önce tüzükte ayrıntılı tarif edilmesi, çizimin tek tip olmasının sağlanması, profesyonel bir kurumca çizim ve tasarımı tamamlandıktan sonra tescil edilmesidir.

Mavilacivert.Com, savunduğu ilkeleri gereği; Adana Demirspor kulübü logosunun, renklerinin ve isminin hiçbir dayanağı olmaksızın, keyfiyetle değiştirilmesini hiçbir şart altında kabul etmeyecek ve bu yönde dayatılan hiçbir yaptırımı uygulamayacaktır.

 

Saygılarımızla,

Mavilacivert.Com

Mavilacivert_LIST / Mavilacivert.Com 

Mavilacivert.Com 'un herhangi bir kurum, kuruluş,grup veya dernek ile, doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir bağlantısı ve ilişkisi yoktur. Mavilacivert.Com, Dünyanın ilk Adana Demirspor Taraftar Portalıdır.