ESKİ - Adana Demirspor / YENİ - Adana Demirspor

 


“Adana Demirsporluların sesi, ilklerin adresi”

                                                                                                                                           06/05/2004
                                                                                                                                           (Ref: BA- 2004/03)

Saygıdeğer Adanalılar, Sevgili Demirsporlular,

  Hepimiz biliyoruz ki; yoklukların, sahipsizliğin, başıboşluğun tam ortasında yer alan, Adana ilinin, "Adana" olmasına katkıda bulunmuş, sadece bu ile değil ülke çapında 64 senedir yetiştirdiği sporcular ve kazandırdığı başarılar ile Türkiye’ye damgasını vurmuş bir camia, bir abidedir Adana Demirspor. 

Adana ile, Adanalı ile yıllar boyu karşılıklı olarak gelişen bu güzel ilişki hem Adana'ya hem Adanalıya hem de Adana Demirspor'a çok büyük maddi-manevi katkılar, değerler sağlamıştır. Bugün, bu kültür mozaiğindeki her üç ana faktör de sosyal, kültürel ve ekonomik alanda yozlaşmakta ve bu yozlaşma her kesimi olumsuz yönde etkilemektedir. Hiç şüphesiz, bu olumsuz gelişmelerden, bu yozlaşmalardan en çok etkilenen kurumlardan birisi de Adana Demirspor 'dur... 

Kültürel yozlaşmalarla birlikte, halkın ve kentin içerisinde bulunduğu ekonomik dar boğaz, Adana Demirspor'u son yıllarda Büyükşehir Belediyesinin keyfi yönetimine terk etmekte en büyük rolü oynamıştır. Büyükşehir Belediyesi ve bu kurumun başkanı sıfatındaki kişiler tarafından adeta siyasi bir oyuncak haline getirilen, sürekli reklam amaçlı günlük projelerle geçiştirilen Adana Demirspor artık geleceğe umutla bakamaz, bugününü dahi kurtaramaz duruma getirilmiştir. 

Adana Demirsporumuz, tarihinin en kötü dönemlerini yaşadığı bugünlerde, bu hafta sonu kendisi için hayati önem taşıyan bir karşılaşma oynayacaktır. Rakip ise, birçok alanda Adana kentinin aristokrat yapısının altında ezilen, sanayi, kentleşme, kültür ve sosyal etkinlik gibi alanlardaki ezikliğini spor alanında gidermeye çalışan Mersin kentinin şehir takımı olan Mersin İdman Yurdu. 

Yaşanılan bütün olumsuzluklara, bunca maziye rağmen takımını 3.ligde dahi izleyen, destekleyen, büyük Adana Demirspor taraftarı takımını tüm bu yokluklar içerisinde her koşul altında, şartsız ve sorgusuz desteklemiştir, sene başından bu yana, antrenmana çıkmama kararı alan, kulübü terk eden, şehri terk eden, yönetimin katılma kararı aldığı bir turnuvaya katılmayan bu futbolcuların 32. hafta sonuna kadar kayıtsız şartsız arkasında olarak üzerine düşen görevi sonuna kadar yapmış, gereken sabrı göstermiş, fakat tüm bu çekilen cefanın ve gösterilen vefanın maalesef ki karşılığını alamamıştır.

Bugün, bu hafta, artık Adana Demirspor taraftarı cephesinde gösterilecek SABIR, edilebilecek TAHAMMÜL ne yazık ki kalmamıştır. Adana Demirspor futbolcuları, kafalarındaki tüm problemleri bir kenara bırakıp önlerindeki son iki karılaşmaya bakmak, konsantre olmak ve bu iki maçtan 6 puanı her ne şekilde olursa olsun alarak bu takımı küme düşmekten kurtarıp, kendilerini her koşulda, her şart altında destekleyen taraftarına borçlarını ödemek zorundadırlar. Bu haftaya kadar alınan her sonucu iyi niyetle karşılayan, birçok karşılaşmayı sineye çeken büyük Adana Demirspor taraftarının bu dakikadan sonra kaybedilecek bir tek puana dahi tahammülü yoktur. 

Bu taraftar, takımını her koşulda sonuna kadar desteklemeyi bildiği gibi, kendisine yapılacak olası bir vefasızlığın da hesabını sormasını bilecektir. Haftalardır, maddi ve manevi imkansızlıklar içinde, onurlu bir şekilde mücadele eden teknik heyetimiz ve futbolcularımızın, Demirsporumuzu ligde bıraktıkları taktirde, bugün olduğu gibi yarın da haklarını sonuna kadar savunacağımıza kimsenin şüphesi olmasın.  

Artık bu işin dönüşü yok, herkes, tüm Adanalı ve tüm Adana Demirspor camiası aklını başına almalı, önümüzde son iki maç kaldı, ilk hedef Mersin IY. maçıdır. Bizler, MAVILACIVERT.COM olarak, TÜM ADANALILARI, TÜM ADANA DEMİRSPORLULARI bu hafta oynanacak olan A.DEMİRSPOR - MERSİN IY. karılaşmasına davet ediyoruz. Bu maç, saha içinde futbolcularımızın ve saha dışında da bizlerin gayretleri ile KAZANILMAK ZORUNDADIR 

Kamuoyuna Saygılarımızla Duyururuz, 

MAVILACIVERT.COM YÖNETIM KURULU

 

Mavilacivert_LIST / Mavilacivert.Com 

Mavilacivert.Com 'un herhangi bir kurum, kuruluş,grup veya dernek ile, doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir bağlantısı ve ilişkisi yoktur. Mavilacivert.Com, Dünyanın ilk Adana Demirspor Taraftar Portalıdır.