“Adana Demirsporluların sesi, ilklerin adresi”

                                                                                                                               

                                                                                                                             03/12/2013
                                                                                            
                                 
                               (Ref: BA-2013/01)

                                                  - BASIN AÇIKLAMASI -

Sayın M.Tuncel ve Adana Demirspor Kulübü Yönetim Kurulu;

 Adana’nın sıcak ve güneşli bir gününde, Haziran ayından itibaren kulübümüz yönetimini devralmış bulunuyorsunuz. Sular Düğün Salonu’nda (!) gerçekleştirilen kongre günü kullandığınız söylemleriniz, vaatleriniz herkes gibi bizim de hala hatırlarımızda.

Göreve geldiğinizde daha önceki yönetimlerin kullanmış olduğu “ enkaz devraldık “ türünden açıklama yapabileceğiniz bir ortam yoktu bizce, zira bu camia çok daha kötü günler ve sezonlar da geçirmişti. Kaldı ki 2012-2013 sezonu, 1.Lig’de ilk sezonunu geçiren bir takım için başarılı sayılabilecek bir sezondu. Takım ilk senesinde yıllardır hayalini kurduğu Süper Lig’e play-off yarı finalinde veda etmek zorunda kalmıştı.

Kongredeki söylemlerinize ve devraldığınız hiç de kötü sayılamayacak takıma bakınca, zaten yıllardır başarıya aç olan taraftarın da beklentisi, hayalleri, sizlerin o dönem sattığı hayal mahsulleri ile birlikte belki de son yıllardaki en yüksek seviyeye çıktı. Her ne kadar bu beklenti her kesimde olduğu gibi bizim içimizde de vuku bulduysa da; yıllarca denenmişlerin bizlere yaşattıkları, bu yeni vaatlere temkinli yaklaşmamızı söylüyordu.  

Önce hoca gönderildi, sonra yine her zamanki denenen yöntemler gibi sayısız futbolcu transferi ile kadro yenilendi. Demirspor yine borçlandırıldı, biz acaba mı derken... Yine daha önce denendiği üzere tesislere “Bu takım şampiyon olacak” pankartı asıldı, taraftarın her şüphesi, hep Şampiyonluktan söz edilerek, “aman şampiyon olacağız bu uygulamalarımıza ses çıkarmayın, çıkaran haindir! “ diyerek bastırıldı, bütün camia etki altına alındı ve yine yıllar önce denendiği gibi kurulan “ Uzay takımı “ ilk yarının son haftalarına küme düşme potasının maç fazlasıyla 1 puan üstünde girdi.  

Eylül ayında açıklayacağınızı söylediğiniz hayal mahsullerinden “kalıcı gelirler” ile ilgili de Aralık ayı gelmesine rağmen somut tek bir adım atıldığını göremedik. 

Geçmekte olan Yarım sezonun özeti budur.  

Görüldüğü üzere senaryo yıllardır sergilendiği haliyle gereğine uygun bir şekilde devam ettirilmektedir.  

Haliyle bizler de senaryonun bizimle ilgili olan kısmını yerine getirip, üzerimize düşeni yapmakla mükellefiz. Bu tarz bir yazıyı daha önce de yazmış hatta Sn. Tuncel ile tesislerde görüşmüş, sözlü ve yazılı eleştirilerimiz sonrasında da “ Gomtrci “ ünvanına haiz olmuştuk.  

Bugün, yılların ve yaşanmışlıkların hiçbir şeyi değiştirmediğini çok da şaşırmayarak tekrar tekrar izliyoruz.
Herkes kendi senaryosunu harfiyen oynamaya, kusursuzca görevini yerine getirmeye devam ediyor.
Olan yine Demirspor’a, Demirsporlu’ya olmaya devam ediyor.

Biz size artık İSTİFA edin demiyoruz Sn.Tuncel ve Sn. Yönetim Kurulu; 

Biz diyoruz ki: Biz aynı filmi izlemekten sıkıldık.
Biz yönetime talip değiliz, herhangi bir başkan adayımız da yok.
Sizinle bilinen sona ulaşmak yerine, bilinmeyenle bilinmeyen sona yol almak daha heyecan verici olur diye düşünmekteyiz. 

Saygılarımızla,

Mavilacivert_LIST / Mavilacivert.Com 

Mavilacivert.Com 'un herhangi bir kurum, kuruluş,grup veya dernek ile, doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir bağlantısı ve ilişkisi yoktur. Mavilacivert.Com, Dünyanın ilk Adana Demirspor Taraftar Portalıdır.