“Adana Demirsporluların sesi, ilklerin adresi”

                                                                                                                               

                                                                                                                             02/03/2014
                                                                                            
                                 
                               (Ref: BA-2014/01)

                                                  - BASIN AÇIKLAMASI -

Bir 10 Yıl daha kaybedemeyiz !

Sevgili Demirsporlular ve Sayın Demirspor Yönetim Kurulu;

Adana Demirspor’un tarihinde en uzun süre ile Süper Lig’den uzak kaldığı yıllara ve dönemlere şahitlik ediyoruz. Bu süre zarfında hiç hak etmediğimiz platformlarda 3.Lig, 2.Lig ve hatta bugünkü adıyla PTT 1.Lig’de mücadele etmek durumunda kaldık ve hala da asıl yerimiz olan Süper Lig’de değiliz.

Hepimizin özlemi, hayali Adana Demirspor’u tekrar Türkiye'nin en üst liginde, ait olduğu yerde görmektir.

1994-95 sezonundan bu günlere kadar geçen süre içerisinde genelde Aytaç Durak ‘ın hakimiyeti altında, sonraki dönemlerde ise Mustafa Tuncel, Adem Atılgan, Mehmet Gökoğlu gibi isimler arasında adeta kısır bir döngü içerisinde sürekli olarak el değiştirdi Adana Demirspor yönetimi. Ne yazıktır ki son 20 sene içerisinde gelen hiçbir yönetim “ günü kurtarmak “ dışında bir politika gözetmediği gibi, takımı kısa vadeli hedefler ile borçlandırarak bir anlamda geleceğini de ipotek altında aldı.

Bu süreç içerisinde ne altyapıdan elle tutulur bir oyuncu yetiştirebildik ne de herhangi bir sportif başarı elde edebildik. Şahit olduğumuz son 20 yıl genelde bir sezonda ortalama 20-30 oyuncu transfer eden, sezonda 3-4 teknik direktör değiştiren ve sürekli “ biz olmazsak bu takım torosları bile geçemez “ tehditleri, söylemleri altında yönetildi.

Bugüne gelecek olursak;

Yaklaşık 10 sene 2.Ligde mücadele ettikten sonra Ptt 1.Ligde ikinci sezonunu yaşayan takımımız maalesef ki bu yıl, ilk senesinde göstermiş olduğu performansın çok altında bir performans sergilemektedir.

Yeni sezona her zamanki gibi “ Şampiyonluk “ parolası ile başlayan ve yine “ Yeni transferler” ile giren Demirspor, bugün “yine” hedeflediği yerin çok uzağında olduğu gibi, bir tane bile altyapıdan yetişme oyuncusuna şans verememekte, sezondaki 3. hocası ve 2. yönetim kurulu ile ligde kalan son 9 maçını beklemektedir.

Yıllarca süre gelen bu yönetimsel ilkesizlikler ve programsızlıklar bugünkü başarısızlıkların en büyük ve en önemli sebebidir.

Devre arasında göreve gelen ve önceki 20 yılda görev almamış olan yeni yönetim, her Demirsporlu da olduğu gibi bizler için de yeni bir umut ışığı anlamına geliyordu.

Evet ne bugün kurulan kadrodan, ne yaklaşık 18,5 milyon olduğu söylenen (sezon başında 11 milyon idi) borçlardan, ne de sezona şampiyonluk parolası ile başlanmasına rağmen ilk yarı sonunda elde edilen 22 puandan mevcut yönetim sorumlu değildir. Fakat bununla birlikte Adana Demirspor yönetimi göreve geldiği ilk günden itibaren, kulübün istikbalinden, geleceğinden, maddi-manevi her şeyinden sorumludur.

Gelecekle ilgili bahsetmiş oldukları projeleri duymayı heyecanla bekliyoruz. Yıllardır hasretini çektiğimiz kurumsallaşmış, tüm organları ile her anlamda doğru yönetilen bir Adana Demirspor’un hayalini kuruyoruz. Altyapısından her sene 3-4 genç Demirsporlu’nun Profesyonel takıma katıldığı bir takıma sahip olmak istiyoruz. Finansal açıdan şeffaf ve düzenli denetimlerden geçen, denetim sonuçlarını taraftarları ile açıkça paylaşan bir yönetim şekli istiyoruz.

Evet yukarıda bahsettiğimiz gelecek planlarının hepsi ve hatta daha bile fazlası bizim her yönetimden olduğu gibi mevcut yönetimden de beklentimizdir.

Bizler de bu konularda elimizden gelen her türlü desteği vermeye her zaman ve her şartta hazırız.

Fakat, her şeyden önce, bugünün kesinlikle iyi anlaşılması ve düzeltilmesi gereken gerçeği Adana Demirspor ‘un bir 10 YIL daha kaybetmesinin mümkün olmadığıdır. Bir alt lige düşme ihtimalini düşünmek dahi istemiyoruz. Son 9 maçımız kaldı. Hiç vakit kaybetmeksizin Adana Demirspor’a yakışır seviyede bir Teknik Direktör ile yola devam etmeli ve gelecek Teknik Direktör, bugünden gelecek senenin kalıcı planlarını yapmaya başlamalıdır.

Bu nedenle, Müdahale, hemen şimdi…

Kaybedecek tek bir gün dahi yok !

Saygılarımızla,
Mavilacivert.Com

Mavilacivert_LIST / Mavilacivert.Com 

Mavilacivert.Com 'un herhangi bir kurum, kuruluş,grup veya dernek ile, doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir bağlantısı ve ilişkisi yoktur. Mavilacivert.Com, Dünyanın ilk Adana Demirspor Taraftar Portalıdır.