Haftanın yorumu...
Alpaslan Kuşvuran
Mavilacivert_List - Tarsus

 " BU FUTBOLA ŞAPKA ÇIKARTILIR "     

     Hafta içinde Demirspor takımı ve kulübü içinde uygulanan bazı operasyonların meyvesini ezeli rakibimiz M.İ.Y. karşısında oynadığımız karşılaşmada açık bir şekilde hissettik. Haftalar sonra ilk defa birbirine kenetlenmiş, inanmış ve yüreğini ortaya koyan bir DEMİRSPOR izledim. Öyle zannediyorum ki maçı izleyenlerde benimle aynı görüştedirler. Murat'ından, Mesut'una, Paşa'sından Hakan'ına kadar bütün herkes mükemmel bir oyun çıkardı. Maçın ilk 10 dakikasında bu maçı kazanacağımızı yanımdaki arkadaşlara söyledim. Bunu her maç söylüyordum ama önceleri duygusal düşünüp konuşuyordum. Bu sefer ise oyunun ilk başlarında inanmış oyuncuları seyredince bu kanıya vardım ve nihayetinde haklı da çıktım. Keşke kalan maçların hepsi böyle olsa....

    Karşılaşma için oyuncu ayırmak istemiyorum herkes çok çalıştı. Maç içinde pozisyon vermedik mi verdik. Hem de daha önce yediğimiz gollerin benzer pozisyonları olan yan toplardan verdik ve iki tane çok önemli pozisyon atlattık. Ama oldukça fazla da gol pozisyonuna girdik. Bana kalırsa maçın ikinci yarısına M.İ.Y biraz umutsuz çıktı. Her ne kadar ilk yarı 1-1'de olsa karşılarında böyle bir DEMİRSPOR beklemiyorlardı sanırım. 

   Gollerin ikisi de güzeldi. Birisini penaltıdan klas bir vuruşla attık Hakanla. Diğeri ise takımın başında kaptan olarak çıkan Mesut'tan geldi. Tek kelime ile mükemmel bir goldü. Yediğimiz gol ise ceza sahası önünden kullanılan serbest atıştandı. 
    Karşılaşma hakkında bunları söyledikten sonra maç öncesi ve maç sonrasından bahsetmek istiyorum birazda. Taraftarlar maç öncesi İstasyonda saat 10.00 sularında toplanmaya başladı. Saat 11'de gelen trenle Tarsus'a hareket ettik. Hareket öncesi maç resimlerinde de görebileceğiniz üzere Kulüp binası önünde destek sloganları vardı. Maça Adana'dan yaklaşık 1500 kadar taraftar gitti. 100 civarında Tarsuslu da bizlere destek verdi. Karşı tarafta oturan Tarsusluların pek çoğu da Demirsporu destekliyordu. Mersinden de aşağı yukarı bizim kadar taraftar gelmişti maça. Emniyet güçleri stada kadar bizleri kortej halinde götürerek olası olayları önledi. Neyse ki istemediğimiz olaylar çıkmadı. 

    Maç boyunca DEMİRSPOR'umuza çok güzel bir destek verdik taraftar olarak. Taraftarın büyük bir kısmı her yerde desteğini esirgemeyen ŞİMŞEKLER GRUBU'ndandı. Ancak Adana'dan da en az grup kadar taraftar geldi. Özellikle ikinci yarı görülmeye değer bir tezahürat vardı. Her ne kadar her maç böyle olsa da bu denli güzel tezahüratın nedenini seyircinin de inanmasına ve güzel futbola bağlıyorum. Maçtan sonra ise Kulüp binası önünde sevgi gösterileri devam etti. Taraftarlar bu güzel sonuç sonrası oyunculara, Ercan ALBAY'a, yöneticilere ve özellikle Başkanımız Mustafa TUNCEL'e büyük sevgi gösterisinde bulundular.

   Bu haftayı böyle geçirdik. Önümüzde Sakarya maçı var. Sakaryaspor Çarşamba günü Mersinle oynuyor. Bu bizim için avantaj bence. En azından teknik heyet Sakarya'yı izleme şansı bulur. Pazar günü inşallah bu maçı da alarak bir çıkış yakalarız.

Son olarak, Çanakkale maçı sonrası yaptığımız ve sitemizde bir süre bulunan basın açıklaması DEMİRSPOR camiasını yıpratmak isteyen bazı kesimler tarafından kendi çıkarları doğrultusunda yorumlanmaya ve kişisel emellerine alet edilmeye çalışılmıştır. Bu nedenle yakında bu konu hakkında bir açıklamamız olacaktır. Unutulamaması gereken bir şey vardır. 

BİZLER DEMİRSPOR CAMİASININ BİRER FERTLERİYİZ. BU CAMİA İÇİN VARIZ VE BU CAMİAYA KENDİ İMKANLARIMIZ ÖLÇÜSÜNDE HİZMET ETMEK İÇİN BURADAYIZ. 

BUGÜNKÜ KOŞULLAR ÇERÇEVESİNDE DE MEVCUT YÖNETİMİN, TAKIMIN VE TEKNİK EKİBİN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ.

Saygılarımla 
Alpaslan KUŞVURAN
e-mail: kusvuran@cu.edu.tr


 19/11/2002
www.mavilacivert.com