Haftanın yorumu...

 "TAKIM OLMAYA BAŞLAYAN DEMİRSPOR"     

     Ligin ikinci yarısına yeni teknik sorumlumuz Behzat ÇINAR'ın ilave transferleri ve takım düzeni ile başlayan Demirsporumuz çok kötü oynadığımız Sebatspor maçı dışında takım olma yolunda ciddi adımlar attığının izlerini bizlere önceki haftalarda göstermişti. Bu hafta takım olma ruhunun en üst düzeye çıktığı bir karşılaşma izledim. Maçı herhangi bir oyuncumuzun kişisel gayreti ile değil takım ruhunu sahaya yansıttığımız için kazandık bana göre. Kaleciden, ileri uçtaki elemanlara kadar herkes elinden geleni yaptı. İlk yarı takımımız bana göre istediği oyunu sahaya yansıtamadı. Bunda hakemin oyuncularımızı sindirmek için sinsice bir şeyler yapmasının ve Sivasspor takımının çok koşan bir takım olmasının büyük payı olduğunu düşünmekteyim. Orta hakem Çetin SARIGÜL iyi bir yönetim göstermedi ne yazık ki. Takdir haklarını Sivastan yana kullandı demek pek doğru olmaz her şeyi rakip takımdan yana yaptı desek daha doğru olur. 2. lig A kategorisinde son haftalarda olmasak ve TRT bu maçları göstermese emin olun bu maçı almamız söz konu dahi olamazdı. 
     Bu haftaki karşılaşmada oyuncularımızdan en çok Kamil, Remzi ve Şenol'u beğendim. Hepsi iyiydi ama bu üç oyuncumuz kusursuz oynadı diyebiliriz. Daha önceki haftalarda hiç beğenmediğim Remzi her topa girdi, koştu, baskı yaptı hatta kısa boyuna rağmen hava toplarına bile çıktı. Kamil geride çok iyiydi. Şenol her zaman olduğu gibi sahanın her yerindeydi. Bana göre Demirsporun bu yıl aldığı en iyi oyuncu. Takım olarak yardımlaşma üst düzeydeydi. Benim gözüme çarpan en büyük eksiğimiz sağ kanattı. Günal gol pozisyonları için ileri çıktığında geri dönüşünde sorunlar yaşanıyordu. Tabii ileri çıkmadığı zamanda kanatlardan atak yapamıyorduk. Özellikle ilk yarı rakip takımın ataklarının hemen hepsi sağ kanadımız tarafındandı. Bunu gören teknik sorumlumuz ikinci yarıda yaptığı oyuncu değişiklikleri ve oyun düzenindeki değişiklikler ile bu kanada önlem aldı. 
     Son 8 haftada 5 galibiyet, 2 beraberlik ve bir mağlubiyet alan, iyi bir çıkış yakalayan takımımızı desteklemek için stada gelen yaklaşık 10-12 bin civarında futbolsever vardı. Maç boyunca hem açık tribün hem de kapalı tribündeki taraftarlarımız çok güzel destek verdiler. Rakip takım lehine verilen penaltıdan ve oyuncumuza gösterilen sarı karttan sonra (penaltı ile yakından uzaktan alakası yok, bu tür pozisyonlara faul çalınırsa maç defalarca durur) seyircinin hakem aleyhine inanılmaz bir baskısı vardı. Daha sonra tekrar takımını destekleyen taraftarımız bu maçta tam anlamıyla görevini yerine getirdi. 
    Önümüzde 6 hafta kaldı. Ben bu maçlardan en az 10 puan çıkaracağımızı düşünüyorum. Bu hafta Kayseri ile deplasmanda oynayacağız. Bu maç tarafsız sahada oynanacak büyük bir ihtimalle. Bu maçı da alıp inşallah rahatlayacağız. 
    Son olarak, yönetim şimdiden kolları sıvamalı ve gelecek senenin takımını oluşturmalı diyorum. Bu takıma birkaç tane takviye yapılırsa ve iyi bir hazırlık dönemi geçirilirse gelecek yıl rahat bir şekilde Süper lige çıkarız. 

Hepinize Saygılarımla... 

Alpaslan KUŞVURAN
e-mail: alpaslan@mavilacivert.com 15/04/2003
www.mavilacivert.com