Haftanın yorumu...

 "GELDE BU FUTBOLA ŞAPKA ÇIKARTMA"     

    Haftalar sonra öylesine mükemmel bir oyunla alınan 3 puanın zevkini yaşamak çok güzel bir duygu gerçekten. Ankara maçıyla birlikte iyi bir çıkış yakalayan, üzerindeki baskıyı atan ve çok pozisyon bulmaya ve mücadele etmeye başlayan takımımız bu hafta kelimenin tam anlamıyla izlemeye değer muhteşem bir oyun çıkardı. 
    Takımdaki herkes görevini en iyi şekilde yaptı. Kaleci Erdal karşılaşma 1-0 iken elinden kaçırdığı topun dışında hata yapmadı. Aslında onun dışında da Konyaspor'un başka atağı yoktu diyebiliriz. Paşanın yerine oynayan Fuat ilk defa görev yaptığı mevkide hatasız oynadı. Mesut sanki 20 yaşındaki göze girmek isteyen genç bir futbolcu kadar istekli ve hızlıydı. Bana göre takımımızın en beğendiğim oyuncusu olan Şenol sahada basmadık yer bırakmadı. Kısacası herkes görevini en iyi şekilde yaptı. Remzi bile çok güzel bir oyun çıkardı, mücadele etti, toplara bastı, pres yaptı. Karşılaşma 3-0 bitti ama bu karşılaşma sonucu değil, ilk yarı sonucu olabilirdi. Demirsporumuz attığının 2 katı kadar da gol kaçırdı. 
    Son 4 haftada 10 puan toplayan takımımızı taraftarlarda yalnız bırakmadı. Kapalı tribünler tamamen dolarken maratonda çok küçük bir alanda boşluk vardı. Kapalı tribünlerin alt kısımları bile maça 1 saat kala dolmuştu. Bizlerde MAVİLACİVERT_LIST üyeleri olarak Kuzey Kapalı tribündeki yerimizi aldık. Maç boyunca takımına inanılmaz bir destek veren bütün Demirsporlulara yeri gelmişken sonsuz teşekkür ediyorum ve bundan sonra oynayacağımız bütün karşılaşmalarda takımımızı yalnız bırakmamaya davet ediyorum. Konya'dan maça gelen yaklaşık 300 kadar taraftara ve kendi seyircimize de gösterdikleri mükemmel dostluktan dolayı da teşekkür ediyorum. Türk futbol sahalarında eşine rastlanamayacak bir birliktelik vardı iki takım taraftarları arasında. 
    Evet, son 4 maçta kazanılan 10 puan ve havaya girmiş bir takımımız var. İnşallah bundan sonraki haftalarda rehavete kapılmadan tüm maçlarımıza çıkarız. Alınan kongre kararının takımı olumsuz etkilememesi dileğiyle herkese saygılar sunarım.

Saygılarımla.

e-mail: alpaslan@mavilacivert.com


 21/03/2003
www.mavilacivert.com