Haftanın yorumu...

Mavilacivert_List - Ankara

   
TELEKOMSPOR :0  ADANA DEMİRSPOR :1

   
Bir haftalık zihinsel mesaiden sonra, yine maç günü geldi çattı. 15 kadar kişi, tanıdık tanımadık, toparlanıp stadı aramaya koyulduk. Hafta içi Telekom kulübünden aldığımız bilgi eksik kalıyordu, stad başkentin sınırlarını zorlayan mesafede, neredeyse kırsalda, köy stadı formatında, göstermelik protokol ve tek bir kale arkası tribünle varsa yoksa 1000kişilikti. Önümüzde 5mt.ye yakın tel örgünün arkasında ve gittikçe alçalan tavanıyla Adana'dan gelen 4 otobüs taraftar ile birlikte 200e yakın taraftar kale arkasına tıkıştık.

Göztepenin ve mersinin aldığı puanlar, bu maçta galibiyeti şart hale getiriyordu. Maça istekli başladık, gol de erken geldi. ortadan gelen topla sağ tarafta kaçan ilhan'ın orta şut karışımı vuruşunu kaleci kornere çeldi. Gelen topta, altı pasta M.Diliçıkık'ın müdahele edemediği topa uzak köşede Arman ayak koydu, ve gool! top ağlara - biz de tellere yapıştık! :)

Gol sonrası oyun kontrolümüzdeydi, diri ve genç Telekomlular, ikili mücadelelerde baskın taraftı; ara paslarda yaonlar başarısızdı ya da defansımız yerindeydi. 

Ercan, iyi hareketlerini bitirici paslara dönüştüremeyince atak üretmekte zorlandık kimi zaman, ilhan hep hareketliydi ama gereken bölgelerde topla fazla buluşmadı , Günal'ın yerine oynayan Nasuh da iyilerimizdendi, Kamil geçen haftalara göre daha az hata yaptı ama bence isteneni yine veremedi.

İkinci yarı, onların baskısıyla başladı. İlk yarıda sahada olan eski oyuncularımızdan Onur-Hakan ikilisini oyundan almışlardı. Kalemize yüklendikçe yüklendiler ama kalabalık savunma hattımızı geçemediler, kaleyi bulan net bir şutları da olmadı. Aslında, hızlı bir forvet ve bitirici paslarla, Kocaeli maçında olduğu gibi kontra toplarda golleri de bulabilirdik. Nasuh'un sağdan kaçışlarıyla pozisyonlar ürettik ama Deliçıkık ağır kaldı çoğunlukla, ercan'ın yerine oyuna giren Özgür, uygun bir pozisyonu değerlendiremedi, Mesut'un bir şutu da kalecide kaldı.

Son dakikalar geçmek bilmedi; hakem,içerideki göztepe maçımızı da yönetmişti, insiyatifini dengeli kullandı. Sonunda 90dk. bitti ve haftalar sonra 3puanı birarada gördük. maç sonu "tel örgülerin" önüne gelip, "fakiriz ama onurluyuz; allah hepinizden razı olsun" diye bizi selamlayan İbrahim Hoca'nın dolu dolu gözleri bizi de çok duygulandırdı. Artık, inançtan başka kaybedecek birşeyimiz yok; umarım gelecek haftalar bu inancın karşılığını alırız!
Yavuz Yıldırım & Mustafa UÇAR


Saygılar....

Yavuz Yıldırım & Mustafa UÇAR

 19/04/2004
Mavilacivert.Com