Haftanın yorumu...
Yavuz YILDIRIM
Mavilacivert_List - İzmir

   
İZMİRSPOR :1  ADANA DEMİRSPOR :1

  
merhaba.

demirspor aşkıyla yeni bir deplasman yolculuğuna adım attık bu haftasonu, izmir'e... maçın önemi ve adanadan gelecek kafile heyecanımı daha da artırıyordu. maçtan 1 saat kadar önce alsancakta'ydım, gözüm demirspor atkılı birileri arıyordu ki çok geçmeden oltaya yakalandı Sezcan! Onunla tanışırken, adanadan gelen 4 otobüslük kafile stada ulaştı. Ardından bir diğer izmirli arkadaş, 10kişilik kendi grubuyla taraftar grubuna karıştı ve Alsancak'ın balkonunda yerimizi aldık. Beklendiği gibi izmirspor taraftarından fazlaydık.(maç içerisinde çoğaldılar!)

Maça iki takım da istekli başladı. Beklenenin aksine M.Diliçıkık'ın yerine İlhan onbirdeydi. İlk dakikalarda Mesut'un kanadından sürekli adam kaçırmamız başımızı ağrıttı, ve maç başında İzmirsporun bir kafa topu direkten döndü. Bu arada defansta Mehmet sakatlandı ve yerini Arman'a bıraktı. Takımımızın katı defans yapmaması, İzmirspor forvetlerine boş alan bırakırken biz ise, Ercan ve Kamil ikilisinin tutukluğu nedeniyle kontraatağa çıkmakta zorlanıyorduk. Bayram herzamanki gibi, hareketli oyununu sonuca dökmekten uzaktı, buluştuğu toplarda etkisizdi; Ali Yılmaz yaptığı presle takımın en hareketlisiydi, Günal'ın ileri çıkışları ile iki pozisyon girişimimiz olsa da defansımızın ağır kalması İzmirspor'un pozisyonlarını artırınca o da geri çekildi ve ilk yarı Murat'ın kurtarışları ve izmirspor forvetinin etkisizliğiyle 0-0 sonuçlandı.

İkinci Yarı Ercan-Diliçıkık değişikliğiyle başladı. Bayram, sağ kanada yakın oynadı, ama ne Diliçıkık ne de İlhan istenilen topları alamıyordu. İkinci yarıya kanımca Kamil'in arka arkaya yaptığı pas hataları damgasını vurdu. Ali Yılmaz'ın da yorulmasıyla tek top dağıtıcımız kalan Kamil, hata yaptıkça paniği de artıyordu. Bu yarının başında kurduğumuz baskı sonuç vermedi ve maçın kilitlendiği dakikalarda, bir korner atışında Murat'tan seken topa , Günal'ın yanında olmasına rağmen Bahadır'ın dokunuşu ile o şok anı yaşadık!

Takımımız taraftar desteğiyle beraber son dakikalarda rakip sahada baskı kurdu ama kontra toplarda kalemizde bolca tehlike yaşadık, murat'ın çıkardığı iki karşı karşıyadan sonra, 86.dkda Bayram havatopunda yine zamanlama hatası yaptıysa da kalecinin pozisyonunu bozdu ve top tıngır mıngır -Bayram'ın faul kokan sarjıyla beraber çizgiye kadar yuvarlandı ve en son dokunuş Bayram'dan geldi, biz de o anda koptuk!

Son dk.lara bir serbest vuruşta Murat yine başarılıydı, ve karşılaşma 4dk.lık uzatmanın ardından 1-1 bitti. Maç Sonunuda İzmirsporlular hakeme uzun itirazlarda bulundular. çok önemli bu maçtan puan çıkarmanın buruk sevincini takımı tribüne çağırarak yaşadık.

Umarım bu inatçılığımız ve isteğimizi, galibiyet gollerine çevirebiliriz ileriki haftalarda.

Saygılar.

Yavuz YILDIRIM (yavuzy.)

 22/03/2004
Mavilacivert.Com