Haftanın yorumu...
Volkan TANIR
Mavilacivert_List - Adana

   
BİZİM İPİMİZ ÇEKİLMİŞ...

   Hayatta, herzaman, herşey, insanın istediği gibi olmayabiliyor, bunu bir kez daha kendi gözlerimiz ile görmüş hatta görmekten öte bizzat yaşamış olduk.
   Bu hafta oynadığımız Sivasspor maçını kazanmayı çok istedik ama olmadı maalesef, bu maçın taktiksel yorumunu yapacak değilim sizlere çünkü maçın taktiksel anlayışı her iki takımda da yoktu. Sivasspor yaklaşık 100-150 kişilik taraftar grubu ile olurda rakip açık verirse maçı alır gideriz havasında gelmişti açıkçası onlarda da pek birşey yoktu.
Gelelim maç öncesine, Öncelikle 1 gün öncesinden moral ziyeretine gittiğimiz, bizleri odasında ağırlayarak açık yüreklilikle tüm sorularımızı cevaplayan, önerilerimizi dikkatle dinleyen ve aynı gün akşam düzenlenen 2.Mavilacivert.Com Adana Buluşmasına katılarak bizleri kırmayan takımımız teknik direktörü Sn.İbrahim Uzunca'ya Çok çok teşekkür ederim... Öncelikle kendisiyle tanışmakta çok geç kaldığımızı düşünüyorum (şahsım adına kaldığımı) tanışılması gereken, oturup vakti olduğu zaman dinlenilmesi gereken gerçek bir Demirspor'lu. Şimdi bizene bunlardan takım ne durumda diyebilirsiniz, ama buradan ne yazarsak yazalım gidip görmediğiniz o atmosferi yaşamadığınız sürece hiçbir zaman tam olarak anlatamayacağız yinede konuyu şu şekilde özetleyeyim. Hocanın eline kadroyu vermişler "- Al hocam malzeme bu sen pastayı yap..." diyerek.. ondan sonra bir bir malzemeden çalmaya başlamışlar açıkçası şimdi hocanın elinde ne un var ne şeker ne de yağ... kazanın dibinde kalmış un kırıntıları ile boğuşup duruyor pasta yapmaya çalışıyor gerisini siz tahmin edin... Sakın aklınıza " -Oynamıyorlar !!! , İstemiyorlar !!! " gibi bir düşünce gelmesin, İbrahim Uzunca bugünkü konumu itibariyle takımın hem başkanı, hem yöneticisi hemde hocası takımı öylesini motive ediyorki ve kendisi de öylesine motive oluyorki maç esnasında ve sonrasında görmeliydiniz maçtan sonra elinden oyuncağı alınmış çocuk gibiydi...
     Şimdi, Sivas maçı... Oldukça soğuk ve rüzgarlı bir havada başladı karşılaşma, yukarıda Sivasspor'un ne oynadığını anlatmıştım peki biz ne oynadık ? Biz taktik mücadelesi değil, ölüm kalım mücadelesi verdik sahanın her yerinde, her alanında savaştılar, boğuştular mücadele hırslarında diyecek birşey yok amaa bizim takımın maalesef skoru değiştirecek oyuncusu yok, maçı alıp kopartacak oyuncusu yok, zar zor boğuşmalar sonucu fırsatlar yakalıyorsun onu değerlendirebilecek oyuncusuda yok... yani yok oğlu yok... e tüm bu yokluklar içerisinde 2 topun direkten dönmüşse, en az 2-3 tanede NET pozisyonu daha 10 kişi kalmamışken ve maç 0-0 devam ediyorken kaçırırsan... üstüne 10 kişi kalıp birde gol yersen işin biter, ki bittide zaten... hayatımda izlediğim en hüzünlü maçlardan biriydi benim için sahada onlar, tribünde biz çırpınıyorduk ama sağolsun TFF ve MHK maça öyle bir hakem bozuntusu göndermiş ki bu maçtan 1 puan alsak herif maçı iptal ettirip tekrar oynatacak yapıda... Adam tüm pozisyonlarda bizim oyunculara kart göstermek için can atıyordu... Nitekim çok büyük bir zevk ve istekle birer birer sarı kartkartları göstermeye devam ederken, anlamsız bir pozisyonda hiç gereksiz yere bir oyuncumuzu oyundan atarak takımın 10 kişi kalmasına neden oldu... tüm fauller, tüm avantajlar hep rakibe... son dakikaya kadar zaten gerilimden, skordan, hakemden fıtık olan tribünler, 90+2. dakikada iptal edilen golden sonra tamamen çığrından çıktı ve saha karıştı.
     Sonuç itibariyle tüm bu patırtının gürültünün arasında bir 3puanımız daha uçtu gitti ellerimizin arasından, çember giderek daralıyor insan hiç düşünmek bile istemediği ihtimalleri düşünmek zorunda kalıyor, Demirspor'un oyun taktiği artık belli 11 kişi ölümüne savaş bu işin başka çıkar yolu yok artık gol de atmamız lazım ama... Maçın en trajik yanı ise maç boyunca üst düzey performans sergileyen Kalecimiz Murat'ın maçtan sonra saha içinde yığılıp kalmasıydı, soyunma odasına götürülürken hırsından tünel bariyerlerini tekmelediği tünelin dışarıdan sallanmasından bile belli oluyordu. 
    Artık hep bir sonraki maçı düşünmek durumundayız önümüzdeki İLK maç İstanbul Büyükşehir Bld... en azından bu maçı alalım...

Saygılarımla,

Volkan Tanır
Mavilacivert.Com YK.Kurucu Üye
volkan@mavilacivert.com

 23/02/2004
Mavilacivert.Com