Haftanın yorumu...
Mustafa UÇAR
Mavilacivert_List - Yozgat

   
İSTEKSİZ OYUN, SIKICI MAÇ

Hafta içi yaşanan olaylardan dolayı Demirspor’un bu hafta nasıl bir oyun çıkaracağını merak ederek Yozgat yollarına düştüm. En baştan belirteyim ki maç özetinde ve yorumumda yapacağım hatalar için şimdiden özür dilerim. Kale arkasından ve sahaya oldukça uzak mesafeden seyrettiğim için yanılmalarımı mazur görün. 

Öncelikle maçın kısa bir özetini geçeyim. Maça iki taraf da kontrollü başladı. 18. dakikada yediğimiz gole kadar klasik bir deplasman takımı oyunu çıkarıyorduk. Kontrollü oynuyor, orta alanda baskı ile rakibin oyununu bozmaya çalışıyorduk. Maç bu şekilde, bir beraberlik maçını andırıyordu. Bence şanssız bir gol yedikten sonra daha çok ofansa yöneldik ancak atak çabalarımız sonuç vermedi. Orta alanda adam eksiltip forveti beslemesi gereken oyuncularımızın performansı çok düşüktü. Defansın arkasına atılan toplarla gole gitmeye çalıştık ama Şenol’un ve Bayram’ın tüm koşularında defansa yakalanmaları ve formsuzlukları hayal kırıklığı yarattı. Net gollük pozisyonumuz olmadan devreyi kapattık. 

İkinci yarıya süratli başladık. Golü yiyene kadar bastırıyorduk. Ancak bu baskılı dakikalarda da net bir pozisyonumuz yoktu. 53. Dakikada yediğimiz ikinci golden sonra Fuat’ın da kırmızı kartla atılması mağlubiyeti kesinleştirdi. Golden sonra tamamen konsantrasyonumuzu yitirdik. 75. Dakikadan sonra iki taraf da “bitse de gitsek” türünden bir oyun sergiledi.  

Futbolcularda hafta içi yaşananların ve sezon başından bu yana süre giden sorunların izleri maçın başından beri görünüyordu. Gerek soyunma odasında, gerek ısınırken bir isteksizlik göze çarpıyordu. İsteksizlik ve hoşnutsuzluk sadece futbolcularda değil, tüm kafilede seziliyordu. Öyle ki ilk yarıda nadiren de olsa oyuna kenardan müdahale eden Hoca, ikinci yarı takım dökülürken çok sakindi. Taşkın’ı ve Zeynel’i oyuna daha erken alsaydı belki sonuç daha iyi olabilirdi. Bence Zeynel en iyi mücadele edenlerden biriydi. Ona ek olarak Şenol’un ve Kamil’in kötülerin iyileri olduğunu söyleyebilirim. Bayram ise bence en büyük hayal kırıklığı yaratandı. Ayağına aldığı topları genelde ezdi, hiç hava topu alamadı ve girdiği tüm ikili mücadeleleri kaybetti. Kocaeli maçında izlediğim Bayram’ı mumla arattı.  

Yozgat takımı kesinlikle bizden iyi bir takım değil. Maçın özellikle ilk yarısında sert bir futbol ortaya koydular, bunun sonucunda Okan sakatlanarak oyunu terketti. Yerine giren Salih de kötü oyuna uydu. Anlaşılan bu maça çok konsantre olmuşlar. 3 puana şartlanmışlardı ve bizden çok istiyorlardı. Bizim de bizden zayıf veya bize denk rakiplere kaybetme gibi bir alışkanlığımız var. İki olumlu pasla gole gidebileceğimiz bir maçtı ancak biz bunu başaramadık. Bununla birlikte ben bu futboluyla Yozgatsporu düşecekler arasına koymakta sakınca görmüyorum. Orada da şehirle takımın arasında kopukluk var. Sanırım kapıları açtılar, stad ancak o şekilde doldu. 

Maçın hakemi iyi bir yönetim gösterdi, takdir hakkını adaletli kullandı. Şikayet edecek bir pozisyona dahi giremedik ne yazık ki. Adana’dan maça gelen taraftarlar ikinci golden sonra dahi tezahüratı kesmediler, ancak Demirspor çok umut kırıcıydı. Umarım haftaya yüzümüz güler. Herkese mutlu günler diliyorum.Saygılarımla,

Mustafa UÇAR
Mavilacivert_List - YOZGAT


 10/11/2003
Mavilacivert.Com