Haftanın yorumu...
Alpaslan Kuşvuran
Mavilacivert_List - Adana

   
   Bu maç böyle bitmemeliydi...


   Evet sevgili Demirsporlular ve Mavilacivert.com ziyaretçileri.
Ligin 4. haftasını maalesef puansız kapattık. Puansız kapattık ama iyi bir oyun ile fakat acemi yenilen iki gol ile maç 3-2 aleyhimize sona erdi. Karşılaşmaya Erdal,Günal,Mesut,M.Çolak,Muhammet,Fuat,Ali Yılmaz,Onur,Mustafa,Şenol ve Ercan 11'i ile başladık. Maça ilgi fazla değildi. Hava çok güzeldi ve maç akşamdı. Buna rağmen Maratonda 1000-1500 kişi,kale arkası 2000 kişi civarında,Güney kale ve diğer yerlerde en fazla toplam 500 taraftar vardı. Henüz daha ne olduğunu anlayamadan bir ofsayt taktiği hatası ile yandan gelen topa Ankaralı oyuncu 4. dakikada kafayı vurdu ve Erdalın ters köşesine topu bıraktı. Golün etkisini erken atlatan takımımız oyunda dengeyi kurdu ve Ercanın yerden sert vuruşu ile 14.dakikada beraberliği yakaladı. Bu dakikadan sonra Demirspor oyunda ağırlığını iyice hissettirmeye başladı.Uzun toplar ile ceza sahasına top atma şekliğnde bir oyun kurgusu vardı.Gelen topları Şenol veya Mustafa indiriyor ve pozisyon buluyorduk. Bu şekilde inen topa 28.de Mesutun şutu altıpasın içindeki oyunculardan geldi.36. dakikada benzer atakta Mesut kafa ile indirdi Şenol zor pozisyonda yerden vurdu çizgiden top çıkarıldı. 38.dakikada Ali Yılmaz'ın şutu son anda 90'dan kaleci tarafından kornere atıldı.
    Tekrar birkaç dakika sonra Mesut ile bir pozisyon daha hacadık. İlk yarı 1-1 sona erdi.İlk yarıda kaleci Erdal güven vermedi yan toplarda 3 topu elinden kaçırdı. İkinci yarıa takımımız hızlı başladı ve indirilen topa ceza sahası dışından vuran Ercan ile 49.dakikada 2-1 öne geçtik. Bu dakikadan sonra kontrolü elimize almamız beklenirken maalesef Ankara takımı atak üstüne atak yapmaya başladı.Bu dakikalarda soldan gelen ortaya Şenol dokundu ama yandan dışarı çıktı. Ankarada oyuncu değişikliği oldu ve Cem oyuna girdi. Cemin oyuna girmesiyle orta saha üstünlüğü Ankaraya geçti. Cemin oyuna girmesinden hemen sonra Cem topu orta sahada sürdü ve ceza sahası içine kadar geldi vurdu ve Erdal topu tutamayınca dönen top tamamlandı ve 63.dakikada durum 2-2 oldu. Bu pozisyon sonrası rakip takım ceza sahası önünde topu faul ile durdurduk ama hemen topu kullanan Ankara takımı yine Cemile orta sahayı kolay geçti Cem yine vurdu ve Erdaldan dönen top yine ağlarla buluştu ve 65.dakikada 3-2 mağlup duruma düştük.
     Dakikaları hatırlamıyorum ama ikinci yarı oyuna Bayram ve Kamil girdi, Ali Yılmaz ve Ercan çıktı. 
Daha sonra M.Çolak çıktı ve yerine Bekir girdi. 75.dakikada Ankaradan bir oyuncu maraton tribün önünde oyuncularımızdan birisine yaptığı hareket sonucu direk kırmızı kart gördü. Bu dakikadan sonra oynda kısmen denge kuruldu ama Ankara artık defansa dönük bir oyun sergiliyordu. Kontra ataklarla çıkıyordu. Karşılıklı poziyonlar oldu ama daha atak olan bizdik. Sağlı sollu bindirmeler yaptık Günal ve Mesut ile. Birkaç tane de serbest vuruş kazandık.90+2'de Mesutun şutu 90 diye tabir edilen yerden direkten tekrar geri geldi. Bu atak sonucu da 1 puan umudu da sona ermiş oldu. Karşılaşmanın genelinde iyi oynadık ama ani gelen her üç golde de çok acemice davrandık. Doldur boşalt şeklinde görülen bir mücadele vardı ama ceza sahasına gelen topları Şenol ve Mustafa iyi indirdi. Zaten gollerimiz ve pozisyonlarımız da bu şekilde oldu. Hakem oyun genelinde iyiydi. Karşılaşmayı devam ettirmek için çaba sarfetti. Çok sayıda sarı kart çıktı. Her iki takıma da eşit mesafedeydi ancak Şenolun ceza sahası önünde ardı arkasına ve arkadan düşürülmesinde kart kullanmalıydı. Maçı kale arkasından izlediğim için ve maçın heyecanı ile tam olarak aktaramadığım şeyler olabilir bilginize...Herşeye rağmen sahada mücadele eden bir Demirspor vardı. Ercan, Şenol, Mesut ve M.Çolak bana göre sahanın iyilerindendi.
     Sonuç olarak almamız gereken bir maçı hediye ettik maalesef. Önümüzde Sivas maçı var. Umarım bu maç hemen unutulur ve Sivastan en az 1 puan ile dönülür. Son olarak Adanalı olan ve içimizden yetişen Savaş 90 dakika, Cem ise yaklaşık 35 dakika forma giydiler. Oynadıkları takımda faydalı olmaları profesyonellikleri gereği ama özellikle 2.golden sonra Savaşın Ceme gidip hırslı bir şekilde gol sevinçleri Ankaralı diğer oyuncular da görülmedi. Başka takımlara atınca bu kadar seviniyorlar mı merak ettim doğrusu?

Saygılarımla..
Alpaslan KUŞVURAN.
alpaslan@mavilacivert.com    
 14/09/2003
Mavilacivert.Com